У Британії виводять з обігу банкноту 50 фунтів

Копирайт изображения Bank of England

У середу з обігу в Британії буде вилучено банкноту номіналом £50 із зображенням першого розпорядника Банку Англії сера Джона Гублона, повідомляє оглядач ВВС з питань фінансів Ентоні Ройбен.

За оцінками центрального банку, досі в обігу 53 млн таких банкнот загальною вартістю £2,65 млрд.

На перший погляд, може видаватися, що це дуже багато, адже банкноти по £50 не є дуже поширені.

"Ми вважаємо, що в обігу таких банкнот багато", - каже голова відділу банкнот Банку Англії Вікторія Кліленд (запам'ятайте її ім'я, бо невдовзі ви побачите його на фунтових банкнотах).

"Під час фінансової кризи попити на п'ятидесятифунтові банкноти виріс", - додала вона, вказуючи на те, що в часи кризи зростає недовіра людей до банків як установ.

За її словами, дехто запасається банкнотами вищої деномінації, коли заощаджує на якусь велику покупку. Цим людям працівник Банку Англії радить обміняти їхні банкноти із зображенням Гублона тоді, коли вони готові робити свою покупку.

Відомо, що купюри великої деномінації популярні серед представників злочинного світу, бо вони полегшують їм перевезення крупних грошових сум. Утім, вартість найбільшої банкноти євро - номіналом 500 євро - у вісім разів перевищує вартість банкноти £50.

Але, якщо ви полюбляєте готівку і тримаєте під матрацом купу п'ятидесятифунтових банкнот, то розрахуватися ними за по якісь покупки можна лише кілька днів.

Відділення пошти і кілька банків прийматимуть ці банкноти до жовтня. А після цього їх можна буде обміняти на новіші банкноти номіналом 50 фунтів, на яких зображені Боултон і Ватт, лише в Банку Англії.

Це також можна зробити поштою, заповнивши відповідну форму, і Банк Англії обміняє будь-яку стару банкноту на нову такого самого номіналу.

За словами речників банку, він щомісяця обмінює приблизно 1000 старих банкнот.

Інші матеріали розділу у Twitter - через @BBCNewsMagazine, а також на Facebook

Новини на цю ж тему