МВФ: російська економіка перебуває в рецесії

Копирайт изображения AP
Image caption Захід погрожує запровадити жорсткі економічні санкції проти Росії, якщо її війська увійдуть на схід України

Російська економіка перебуває в рецесії через українську кризу, заявляють у Міжнародному валютному фонді.

Організація суттєво скоротила прогноз економічного зростання на 2014 рік для Росії. Заявляє, що цього року з РФ буде виведено близько $100 млрд доларів.

За словами Антоніо Спілімберго, глави місії МВФ у Москві, економіці країни шкодять санкції з боку США та ЄС.

Російська економіка і так скоротилася у першому кварталі 2014 року, і пан Спілімберго очікує, що ця тенденція триватиме.

У березні Світовий банк розробив два прогнози для російської економіки: оптимістичний, за яким зростання складе 1,1%, та песимістичний, який передбачає падіння ВВП на 1,8%.

Відтік інвестицій

"Якщо під рецесією розуміти скорочення економіки, яке відбувається два квартали поспіль, то Росія зараз перебуває в рецесії", - заявив експерт.

"Розширення санкцій... і особливо - непевність щодо геополітичної ситуації дуже негативно впливають на інвестиційний клімат", - каже пан Спілімберго.

МВФ скоротив свій прогноз економічного зростання Росії на 2014 рік до 0,2% з 1,3%. Що ж до 2015 року - у фонді очікують, що зростання складе лише 1%.

Кредитне рейтингове агентство Standard & Poor's раніше знизило рейтинг Росії до рівня, який лише на одну позначку вищий від статусу "сміття".

Минулого тижня Центробанк Росії підвищив облікову ставку з 7 до 7,5%, намагаючись підтримати рубль, який від початку року упав уже більш ніж на 8% щодо долара.

За словами пана Спілімберго, підвищення процентної ставки трохи пригальмує інфляцію, але цього не досить, що запобігти зростанню споживчих цін. За прогнозом МВФ, у 2014 році вони підвищаться на більш ніж 6%.

У Росії також висловлюють занепокоєність тим, що інвестори забирають гроші з країни на тлі міжнародних санкцій.

За даними Центробанку, у першому кварталі цього року з країни було виведено 64 мільярди доларів - більше, ніж за весь 2013 рік.

Інвесторів частково налякали санкції США та ЄС проти низки російських компаній та впливових бізнесменів, зокрема - наближених до президента Путіна.

Росія відповіла попередженням, що санкції можуть зашкодити західним енергетичним компаніям.

Міністр фінансів США Джек Лью раніше заявляв, що санкції призвели до "суттєвого погіршення і без того слабкої економіки Росії".

Минулого року економіка РФ зросла лише на 1,3% - найгірший показник за останні 13 років, якщо не брати до уваги 2009-й, коли світ накрила глобальна економічна криза.