Голова МВФ: 17 млрд для України - тільки початок

Крістін Лаґард Копирайт изображения AP
Image caption Крістін Лаґард дала інтерв'ю німецькій газеті перед переговорами з Ангелою Меркель у вівторок

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард вважає, що програма допомоги МВФ Україні на суму 17 млрд доларів буде недостатньою і її потрібно збільшити.

Про це вона заявила в інтерв'ю німецькому діловому виданню Handelsblatt, на яке посилається агентство AFP.

"Україна потребує більше 17 млрд доларів у вигляді двосторонньої допомоги з-за кордону або фінансової допомоги від інших міжнародних фінансових організацій. У міжнародної спільноти тут немає вибору", - зазначила в інтерв'ю виданню пані Лаґард.

За словами пані Лаґард, криза в Україні має величезний вплив на міжнародну торгівлю та прямі іноземні інвестиції.

"Вона також впливає на міжнародні потоки капіталу і постачання енергоносіїв до Європи, тому що Україна є транзитною державою", - зазначила вона.

Наслідки для світу

На думку глави МВФ, сьогоднішня криза в Україні також матиме серйозні наслідки для світової економіки.

"Криза в Україні є небезпечною, її наслідки поки важко виміряти, ризик її поширення на інші країни непередбачуваний, - зазначила пані Лаґард. - Однак вона може мати серйозні економічні наслідки".

"Ми не можемо просто сказати, що ситуація надто непевна, а тому ми зараз не можемо виділити гроші", - додала Крістін Лаґард в інтерв'ю німецькому виданню.

Інтерв'ю опубліковано в той час, як повстанці в двох східних областях України провели незаконний референдум про суверенітет, у якому більшість учасників висловилися за відокремлення.

Раніше речники МВФ натякали, що втрата контролю Києва над східними областями позначиться на обсягах фінансової допомоги Україні з боку міжнародних організацій.

AFP також повідомляє, що Лаґард разом із лідерами чотирьох інших великих міжнародних організацій (ОЕСР, Світового банку, Світової організації торгівлі та Міжнародної організації праці) у вівторок відвідають Берлін, де зустрінуться з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, щоб обговорити проблеми світової економіки.

Під час візиту вони обговорять стан та перспективи розвитку світової економіки.