Швейцарці відмовились від найвищої в світі мінімальної зарплати

референдум Копирайт изображения AFP

Швейцарці проголосували проти впровадження найвищої в світі мінімальної заробітної плати, свідчать попередні результати референдуму, що проходить в країні в неділю.

Передбачалось, що роботодавці повинні будуть платити не менше 22 швейцарських франків (25 доларів) за годину.

Ініціатори референдуму аргументували свою ініціативу тим, що люди повинні жити гідно.

Опоненти цієї ініціативи натомість кажуть, що це збільшить витрати виробництва і викличе зростання безробіття, особливо серед молодих швейцарців.

Пропозиція "захистити справедливу оплату" була основною серед кількох референдумів, проведених в неділю вранці.

Серед інших питань були суперечливий план про закупівлю шведських реактивних винищувачів Gripen для ВПС Швейцарії та довічна заборона працювати з дітьми особам, засудженим за педофілію.

Але саме пропозиція профспілок про запровадження мінімальної заробітної плати на рівні $ 53,600 на рік викликала найзапекліші суперечки.

Профспілки обґрунтовували свою вимогу високою вартістю проживання в таких великих містах, як Женева і Цюрих.

Ключовим елементом кампанії за підвищення мінімальної зарплати було те, що система соціального захисту Швейцарії змушена субсидувати ті компанії, які відмовляються платити прожитковий мінімум.

Представники бізнесу і уряду натомість стверджували, що низький рівень безробіття і високий рівень життя більшості громадян свідчать про те, що зміни не потрібні.

Найбільш низькооплачувані робітники в Швейцарії працюють в сфері послуг, готельному та ресторанному бізнесі. Більшість з них - це жінки.

За останні 18 місяців в Швейцарії провели вже третій референдум щодо заробітної плати, що свідчить про те, що прірва між бідними та багатими в цій країні також зростає.