Ахметов закликав донбасців страйкувати проти сепаратистів

Рінат Ахметов також є власником футбольного клубу "Шахтар" Копирайт изображения Ukrinform
Image caption Рінат Ахметов також є власником футбольного клубу "Шахтар"

Український бізнесмен Рінат Ахметов закликав усі трудові колективи Донбасу вийти у вівторок вдень на попереджувальний протест проти самопроголошеної "Донецької народної республіки".

"Я закликаю всі трудові колективи вийти завтра [вівторок] на попереджувальний протест за місцем роботи. І цей мітинг розпочнеться завтра опівдні з гудка, який прозвучить на всіх підприємствах Донбасу на підтримку миру і проти кровопролиття. І поки мир запанує, щодня о 12-00 по всьому Донбасу лунатиме такий гудок", - сказав він у понеділок увечері в екстреному телезверненні, яке показав телеканал "Україна", перервавши трансляцію фільму..

За його словами, у понеділок понад 50 тисяч маріупольців хотіли провести марш миру, але зранку йому повідомили, що "мирну акцію хочуть розстріляти", тож її призупинили.

"У містах бандитизм і мародерство. Донбасом ходять з автоматами і гранатометами. Це хіба мирне життя? Це хіба сильна економіка? Це хіба гідна зарплата? Ні!" - додав Рінат Ахметов.

"Нас не залякати нікому, в тому числі і тим, хто називає себе якоюсь Донецькою народною республікою. Скажіть мені, будь ласка, хто на Донбасі знає хоч одного представника цієї ДНР? Що вони зробили для нашого краю, які робочі місця створили? Ходити з автоматом містами Донбасу, це що - відстоювання прав донеччан перед центральною владою мародерствувала в містах і захоплювати мирних жителів - це що, боротьба за щастя нашого краю. Ні! Це боротьба проти жителів нашого краю. Це боротьба проти Донбасу. Це - геноцид Донбасу!", - наголошено у заяві.

Більшість - за єдність

Копирайт изображения Reuters
Image caption Працівники ахметівського "Метінвесту" разом із міліцією патрулюють вулиці Маріуполя

Раніше Рінат Ахметов заявив, що на Донбасі більшість підтримує єдність України. В той сам час його компанія також закликала київську владу припинити антитерористичну операцію у регіоні.

15 травня керівники великих підприємств Маріуполя, мер, виконувач обов'язків керівника міської міліції та лідер прибічників ДНР у місті підписали Меморандум про порядок і безпеку.

47-річний Рінат Ахметов вважається найбагатшою людиною України. Журнал Forbes оцінює його статки в 15,4 млрд доларів. Сфера бізнес-інтересів - металургія та паливно-енергетичний сектор. Через фінансово-промислову групу "Систем Кепітал Менеджмент" він контролює близько сотні великих підприємств.

Минулої п'ятниці працівники сталеливарної та вугільної промисловості вийшли на вулиці Маріуполя в захисних костюмах, щоб розчистити барикади, збудовані сепаратистами. Як повідомляють кореспонденти, у другому за величиною місті Донбасу відновлюється порядок. Робочі разом з міліцією беруть участь в патрулюванні міста і підтримці громадського порядку.

Новини на цю ж тему