Росія та Китай уклали газовий "контракт століття"

Газові переговори тривали п'ять років Копирайт изображения AP
Image caption Газові переговори тривали п'ять років. Крапку поставили під час візиту в Китай Володимира Путіна

Російська державна компанія "Газпром" підписала угоду з Китайською національною нафтогазовою корпорацією щодо поставок газу.

Постачання здійснюватиметься східним маршрутом.

Керівник "Газпрому" Олексій Міллер сказав, що загальна вартість 30-річного контракту на постачання російського газу в Китай становить 400 млрд доларів.

Ціну на газ голова "Газпрому" не назвав, сказавши, що це - комерційна таємниця.

Попередня газова угода між Росією і КНР була підписана ще в 2009 році, і з того часу сторони намагалися домовитися про ціну.

Про оборудку оголосили під час дводенного візиту в Китай російського президента Володимира Путін.

Компроміс

У вівторок Володимир Путін запропонував як компромісний варіант обнулення податку на видобуток корисних копалин для газових родовищ

Глава "Роснафти" Ігор Сєчін уточнив, що йдеться про родовища, газ з яких постачатиметься на китайський ринок. Він додав, що китайська сторона готова скасувати мита на імпорт російського газу.

Контракт на експорт газу є ключовим у "фантастичному пакеті документів", обговорення якого пообіцяв перед візитом російської делегації до Китаю помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков.

Рамкову угоду про постачання газу між "Газпромом" та Китайською національною нафтогазовою корпорацією було підписано в 2009 році. Вона передбачає постачання до КНР, за різними даними, від 38 до 68 млрд кубометрів російського газу на рік.

Експерти вважають, що на тлі загострення відносин зі США та ЄС через українську кризу Росія може піти на поступки щодо ціни на газ, експорт якого грає ключову роль в економіці країни.