Тарута пообіцяв відновити виплати пенсій і соцдопомог

Сергій Тарута закликав представників ДНР повернути вкрадене Копирайт изображения AFP
Image caption Сергій Тарута закликав представників ДНР повернути вкрадене

Голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута пообіцяв відновити виплати пенсій і соціальних допомог у Слов'янську і Краматорську.

"Останнім часом спостерігаються окремі випадки затримки виплати пенсій і інших соціальних допомог у містах Слов'янськ та Краматорськ. Це неприпустимо. Незважаючи на всі складності, до останнього моменту нам вдавалося забезпечувати своєчасну виплату всіх зарплат, пенсій і соціальних допомог. Зараз люди залишилися без грошей. Їх пограбували", - зазначив у своїй заяві губернатор.

Він також закликав представників самопроголошеної "Донецької народної республіки" повернути вкрадене.

У заяві, розміщеній на сайті Донецької ОДА йдеться про те, що декілька адмінбудівель нацбанку, казначейства, Пенсійного фонду блокуються окремими представниками ДНР.

"Ці будівлі розграбовані і випотрошені. Їх робота паралізована. Злочинці зупиняють і грабують машини інкасації", - заявив Сергій Тарута.

За його словами, це стало причиною затримки у виплат пенсій та інших соціальних допомог у містах Слов'янськ та Краматорськ.

"Розцінюю поведінку так званої ДНР як злочинну і аморальну. Неприпустимо боротися за свої політичні погляди, віднімаючи гроші у слабких і незахищених", - йдеться у заяві голови Донецької обласної державної адміністрації.

Страйк проти ДНР

У вівторок на Донбасі відбувся попереджувальний страйк проти дій самопроголошеної "Донецької народної республіки". До такої акції напередодні закликав мільярдер Рінат Ахметов.

На страйк вийшли працівники офісу компанії СКМ, котра належить пану Ахметову. Окрема акція відбулася на стадіоні "Донбас-арена".

Пан Ахметов закликав вмикати гудки щодня до досягнення в регіоні миру.

Прес-служба Дніпропетровської ОДА повідомила, що промислові підприємства цього регіону гудками підтримали проведення попереджувальних страйків на Донбасі.

Вибір Ахметова

Один з лідерів самопроголошеної "Донецької народної республіки" Денис Пушилін після проведення попереджувального страйку у регіоні оголосив про початок націоналізації підприємств у регіоні через "небажання регіональних олігархів платити податки в бюджет ДНР", повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на блог ДНР.

"Ахметов зробив свій вибір. На жаль, це вибір проти Донбасу", - написав пан Пушилін.

Раніше член уряду самопроголошеної Донецької народної республіки Мирослав Руденко засудив звернення пана Ахметова з закликом до трудових колективів Донбасу страйкувати проти дій сепаратистів.

"Виступ Ахметова не відповідає волевиявленню народу Донбасу. 11 травня жителі Донецької області вийшли на референдум і підтримали акт проголошення Донецької народної республіки", - заявив агенції "Інтерфакс" пан Руденко.

"Люди продемонстрували, що вони не підтримують єдину Україну", - додав він.