Франція вважає штраф для BNP Paribas необґрунтованим

BNP Paribas Копирайт изображения Getty
Image caption BNP Paribas працює і в Україні

Міністр закордонних справ Франції заявив, що штраф розміром 10 мільярдів євро, накладений на банківського гіганта BNP Paribas у Сполучених Штатах, є необґрунтованим.

Преса припускає, що такий великий штраф фінансовій установі, можливо, доведеться заплатити у зв'язку зі звинуваченнями про порушення торговельних санкцій проти Судану, Ірану та Куби.

Наразі звинувачення вивчають у міністерстві юстиції США.

BNP Paribas представлений і в Україні, де він є власником "Укрсиббанку".

"Одностороннє рішення"

За словами голови французького МЗС Лорана Фабіуса, штраф такого обсягу буде "надзвичайно серйозною проблемою".

Виступаючи на французькому телеканалі France 2, він додав, що це стане прикладом "несправедливого і одностороннього рішення".

"Штраф повинен бути пропорційним і обґрунтованим. Ці цифри не є обґрунтованими", - заявив міністр.

Його заяви пролунали всього за два дні до того, як до Франції має прибути президент США Барак Обама. В ході візиту він планує провести перемовини із французьким лідером Франсуа Олландом.

Пан Фабіус також заявив, що стягнення штрафу у заявленому обсязі вдарить по фондах BNP Paribas і спричинить зменшення числа кредитів для французьких підприємств.

"Це надзвичайно серйозне питання, яке американці повинні розглядати у дусі партнерства, а не в односторонньому порядку", - додав він.

Рекордне стягнення

У квітні в BNP Paribas повідомляли, що вже виділили 1,1 мільярда доларів на сплату за порушення.

Водночас, у банківському документі зазначено: "Існує високий рівень невизначеності щодо характеру і суми штрафів, які влада США може накласти на банк після завершення поточного процесу: є ймовірність того, що сума штрафів може значно перевищувати розміри резерву".

Якщо французький банк таки визнають винним, сума призначеної сплати буде найбільшим кримінальним покаранням за всю історію Сполучених Штатів, перевищуючи угоду обсягом 4 мільярди євро, яку у 2012 році уклали нафтовий гігант BP та американське міністерство юстиції.

Нещодавно регуляторні органи США активізували свої дії стосовно банків, які порушують закони, зокрема щодо відмивання грошей та ухиляння від сплати податків.

У травні швейцарський банк Credit Suisse погодився на сплату 2,6 мільярда доларів і визнав, що вдавався до податкового шахрайства.

Досі найбільшою сумою, стягненою у США з банку за порушення, був штраф розміром 1,9 мільярда доларів, який HSBC заплатив у 2012 році.