СКМ: Укртелеком в Криму і надалі працює за українським законодавством

Укртелеком в Криму Копирайт изображения UNIAN
Image caption З того часу, як в Криму з'явилися озброєні люди без опізнавальних знаків, кому належить "пошта, телеграф і телефон" стало незрозуміло

Кримські підрозділи "Укртелекому" "зареєстровані в Україні і продовжують працювати суворо у відповідності до законодавства України", - заявили у прес-службі холдингу СКМ, до складу якого належить і компанія - монополіст фіксованого зв'язку.

"Кримська та Севастопольска філії ПАТ "Укртелеком" зареєстровані в Україні і продовжують працювати суворо у відповідності до законодавства України. Ми розуміємо важливість надання послуг зв'язку для наших абонентів, і продовжуємо надавати послуги зв'язку на території півострова Крим поки це не суперечить українському законодавству", - повідомили у СКМ на прохання ВВС Україна прокоментувати повідомлення про перереєстрацію кримських підрозділів "Укртелекому" за російським законодавством.

Раніше низка ЗМІ із посиланням на виступ самопроголошеного прем'єр-міністра Криму Сергія Аксьонова в ефірі телеканалу "Крим" повідомили, що власник перереєстрував кримські підрозділи "Укртелекому" відповідно до російського законодавства:

"Вони вже зареєструвалися відповідно до російського законодавства. Компанія три місяці не брала з кримчан (платню - Ред.) за послуги телефонного зв'язку. Створення юридичної особи, яке є у правовому полі Російської Федерації, дозволить цю платню отримувати", - цитує Аксьонова "Інтерфакс".

Форма власності

Cамопроголошений кримський прем'єр заявив, що це не виключає націоналізації компанії у майбутньому.

"Яка буде форма власності, залежатиме від поведінки власника. Якщо всі процеси в компанії відбуватимуться згідно із законодавством Криму і Російської Федерації, то, думаю, що компанія зможе існувати в приватному вигляді", – заявив Сергій Аксьонов, повідомивши, що нова кримська компанія тепер називається "Наштелеком".

Разом із тим у СКМ повідомили, що у своїй нинішній діяльності в Криму "Укртелеком" виходить із "соціального значення" послуг зв'язку та інтернету, "особливо за тих умов, що склалися у Криму". Компанія намагається зберегти робочі місця для кримських працівників, а також можливість отримати послуги зв'язку для клієнтів компанії:

"Незважаючи на відсутність спеціального правового регулювання роботи українських компаній та території АР Крим, ПАТ "Укртелеком" і надалі буде забезпечувати безперебійний зв'язок у Криму доти, доки це будуть дозволяти обставини, технічні та операційні можливості компанії", - повідомили в СКМ.

Там наголосили, що за умов, коли немає чіткого правового регулювання діяльності українських компаній в Криму, робити це дедалі важче:

"Відсутність можливості здійснювати повноцінне оперативне технічне обслуговування, здійснювати будь-які розрахунки на території півострова у відповідності до українського законодавства, соціальне напруження серед користувачів та працівників Кримської та Севастопольської філій, що зростає, змушують нас шукати рішення та розглядати усі законні способи для збереження зв'язку в Криму та захисту активів ПАТ "Укртелеком".

СКМ, контрольована Рінатом Ахметовим, стала мажоритарним акціонером "Укртелекому" менше року тому, у жовтні 2013 року, коли було завершено угоду про купівлю-продаж акцій. СКМ отримала мажоритарний пакет акцій "Укртелекому" "із других рук" - від австрійської групи EPIC, що володіла 100% акцій компанії UA ТELECOMINVEST LIMITED (Кіпр), власника корпоративних прав українського ТОВ "ЕСУ".

ТОВ "ЕСУ", у свою чергу, придбала 92,79% акцій "Укртелекому" на початку 2011 року на конкурсі із одним учасником за 10,575 млрд дол. До цього "Укртелеком" був однією із "блакитних фішек" української економіки.

Раніше також йшлося про російську перереєстрацію кримських підприємств ще одного українського олігарха - Дмитра Фірташа. У травні цього року перший віце-прем'єр невизнаної республіки Крим Рустам Теміргалієв заявляв, що "Кримський содовий завод" завершив перереєстрацію відповідно до вимог російського законодавства, а "Кримський титан" планує завершити цей процес до 15 червня. Обидва підприємства входять до складу Group DF Дмитра Фірташа, який нині перебуває в Австрії, очікуючи рішення суду щодо можливості екстрадиції до США, де проти нього порушено карну справу.

Тоді у Group DF пояснили, що компанією було прийнято рішення не реєструвати "Кримський содовий завод" в Києві і залишити підприємству реєстрацію в анексованому Росією Криму, тоді як "Кримський титан" перереєстрували у Києві у квітні цього року.

За оцінками юристів, перереєстрація українських підприємств за російським законодавством означає для їхніх власників звільнення від сплати митних зборів і зборів при експорті їхньої продукції до Росії. Водночас ці ж підприємства ризикують потрапити під дію європейських санкцій, що обмежить продаж їхньої продукції до країн ЄС.