Росія заборонила поставки яловичини з Румунії

корова Копирайт изображения AP

Россільгоспнагляд з 6 серпня запроваджує тимчасові обмеження на постачання великої рогатої худоби і яловичини з Румунії.

Причиною такого рішення відомство називає "спалах коров'ячого сказу".

"У зв'язку зі спалахом губкоподібної енцефалопатії великої рогатої худоби на території жудця Клуж у Румунії з 6 серпня 2014 вводяться тимчасові обмеження на експорт до Росії з Румунії живої великої рогатої худоби, м'ясного, м'ясо-кісткового, коров'ячого борошна, яловичини на кістці, субпродуктів", - йдеться у повідомленні.

Протягом останнього часу російські наглядові відомства обмежили ввезення цілої низки продуктів з Молдови, Польщі та України.

З 5 липня Россільгоспнагляд обмежив імпорт м'яса з Молдови. Відомство пояснило це порушенням молдавською стороною ветеринарно-санітарних вимог і норм.

Тепер Молдова зможе експортувати до Росії свинину, яловичину, баранину і конину тільки у вигляді туш, напівтуш і четвертин на кістці, тоді як експорт вирізки і м'ясних напівфабрикатів, що складає найбільшу вигоду, тепер заборонений.

Яблучний протест

З 21 липня заборонено імпорт молдавських яблук, груш, айви, абрикосів, вишні, черешні, персиків, нектаринів, слив і терну. Ці фрукти також заборонено ввозити в ручній поклажі пасажирів.

Основною причиною заборони на ввезення багатьох видів фруктів з Молдови називають гусінь, виявлену в низці партій.

Копирайт изображения AFP
Image caption З 28 липня діє заборона на імпорт українського молока та молочної продукції

На початку серпня почала діяти заборона на ввезення на територію Росії фруктів і овочів з Польщі. Крім яблук, під заборону потрапили груші, айва, абрикоси, вишня, черешня, персики, нектарини, сливи, терен, а також кілька різновидів капусти.

У Польщі в соціальних мережах "спалахнув" своєрідний антикремлівський протест, символом якого стало яблуко.

Учасники протесту і польські виробники харчів переконані, що ця заборона має політичний характер – це своєрідна відповідь на санкції ЄС. Росія заперечує цю версію.

З 28 липня в Росії діє заборона на імпорт українського молока та молочної продукції - на думку Россільгоспнагляду вони становлять небезпеку для споживачів через вміст "залишків заборонених і шкідливих речовин".

З 29 липня був також припинений імпорт українських рибних і плодоовочевих консервів.

Новини на цю ж тему