МВФ погіршив прогнози щодо економіки України

МВФ Копирайт изображения Getty

Якщо бойові дії на Донбасі триватимуть у 2015 році, то падіння української економіки, за прогнозами Міжнародного валютного фонду, складе 7,25%.

Про це йдеться у доповіді місії МВФ, підготовленої до засідання Ради директорів. Документ опублікували на сайті Фонду.

При цьому керівники МВФ позитивно оцінюють дії уряду України по втіленню економічної програми, під яку виділяються кошти.

Погіршення прогнозів

Попередній прогноз МВФ щодо економічного спаду в Україні складав 6,5%.

Погіршення відбулося на тлі економічного протистояння між Україною та РФ, зокрема по газовим питанням.

"Фонд підготував сценарій розвитку України за умови продовження військових дій до кінця 2014 року і в 2015 році. Рецесія поглибиться і вимагатиме нових фінансових вливань. Центральний банк змушений буде утримувати курс національної валюти, що зумовить тиск на резерви і необхідність пошуку зовнішнього фінансування. Таким чином, реальний ВВП впаде до "мінус" 7,25% в 2014 році, а в 2015-му падіння становитиме 4,25%", - говориться у аналізі Міжнародного валютного фонду.

Аналітики припускають, що через руйнування виробничих потужностей на Донбасі експорт України за результатами цього року зменшиться, але у наступному році він може бути збільшений "за рахунок дії Зони вільної торгівлі з ЄС".

Це можливе зростання експорту буде незначним на тлі очікуваного продовження відтоку капіталів з країни та скорочення прямих іноземних інвестицій.

Виконати умови Україна не зможе

У 2014 році Україна не зможе виконати умови, на яких Міжнародний валютний фонд надав їй 17,1 млрд доларів через бойові дії на Донбасі, заявили у прес-службі фонду.

Втім, отриманих коштів зараз має вистачити українській владі, вважають фінансисти.

У МВФ додають, що за умов продовження бойових дій до 2015 року Україна потребуватиме додатково 19 млрд доларів міжнародної допомоги до кінця 2015 року.

Зросте також дефіцит державного бюджету - до 7,25% ВВП у 2014 році і до 8% ВВП у 2015 році.

Оцінка уряду

Попри погіршення загальних прогнозів та серйозні виклики, керівництво МВФ загалом позитивно оцінює роботу нової влади та відзначає чітку імплементацію економічної програми України, під яку виділяються кошти.

"Програма загалом втілюється згідно плану. Влада наполягає на ухваленні непростих й іноді соціально неоднозначних рішень, не дивлячись на вкрай непевну політичну ситуацію. З огляду на ті проблеми, з якими стикалися попередні програми, підтримувані Фондом в Україні, наполегливість та рішучість влади зараз надихають", - розповідає в.о. голови Європейського департаменту МВФ Поул Томсен.

Він додав, що за умов погіршення ситуації виконання економічної програми залежатиме від збільшення підтримки зі сторони міжнародних партнерів України.

29 серпня рада директорів МВФ схвалила надання Україні другого траншу кредиту stand by в розмірі 1,4 мільярда доларів.

Перерахування коштів український уряд очікує 3 вересня. 400 мільйонів із траншу підуть на поповнення золотовалютних резервів, а 1 мільярд - на покриття дефіциту держбюджету.

Загалом Україна вже отримала від Міжнародного валютного фонду у цьому році 4,6 млрд доларів.

Наступний трансфер у розмірі 2,7 млрд доларів має надійти у середині грудня.

Новини на цю ж тему