Польща припинила реверс газу до України

газ Копирайт изображения AFP

Польща припинила реверсні поставки газу до України. В "Укртрансгазі" кажуть, що це сталося через обмеження , які запровадила російська компанія "Газпром". В "Газпромі" стверджують, що поставки газу не зменшували.

Про припинення реверсу газу з Польщі журналістам у Києві повідомив керівник компанії "Укртрансгаз" Ігор Прокопів.

"Сьогодні Російська Федерація почала обмежувати поставку газу до Польської Республіки, щоб розірвати реверс з Польщі, який ми одержуємо. О 14.00 поляки припинили реверс до України, майже 4 млн. кубометрів на добу", - сказав пан Прокопів.

Чиновник додав, що польська сторона спробує знайти ресурс на внутрішньому ринку.

За його словами, Польща попросила два дні технічної перерви в поставках газу до України для пошуку необхідного ресурсу.

Польща недоотримує газу

Раніше польська компанія газова PGNiG повідомила про скорочення поставок газу зі Сходу – з ділянок газопроводів на території України і Білорусі.

Як йдеться в офіційному повідомленні на сайті компанії, 8 вересня поставки газу зменшились на 20%, а 9 вересня на 24% по відношенню до того, який об’єм компанія замовляла у "Газпрому".

Як випливає з повідомлення PGNiG, 8 вересня скорочення на 20% було зафіксовано з двох пунктів здачі в Білорусі та одного в Україні.

В PGNiG з’ясовують причини зменшення поставок.

Газпром заперечує

Разом з тим концерн "Газпром" заперечує зменшення поставок газу до Польщі.

"Повідомлення інформаційних агентств про зниження обсягу поставок газу "Газпромом" на адресу польської компанії PGNiG некоректні. Нині в Польщу поставляється точно такий же обсяг газу, як і в попередні дні - 23 мільйони кубометрів на добу", - повідомив представник "Газпрому" російським інформагентствам.

Сподівання на реверс

Україна очікувала, що частину обсягів газу, який вона раніше отримувала з Росії, буде отримано шляхом реверсу з Польщі і Словаччини.

Прем'єр Арсеній Яценюк заявляв, що завдяки реверсу з Європи Україна замістить 60% газу, який раніше купувала у Росії.

У планах уряду було отримувати приблизно 10 млрд куб. м газу зі Словаччини, ще 5 млрд куб. м газу - з Польщі та Угорщини.

Новини на цю ж тему