Прибуток "Газпрому" впав на 40%

"Газпром" Копирайт изображения Reuters
Image caption Фінансові результати за чистим прибутком "Газпрому" виявилися гірше очікувань аналітиків

Чистий прибуток "Газпрому" за міжнародними стандартами фінансової звітності за січень-березень 2014 року скоротився у річному обчисленні більш ніж на 40% - до 231,66 млрд рублів (6,19 млрд доларів). Про це йдеться у звіті російського газового холдингу.

При цьому прибуток "Газпрому" за перший квартал збільшився на 7%, склавши 11,559 трлн рублів.

Як зазначає агентство "РИА Новости", результати чистого прибутку "Газпрому" виявилися гіршими за очікування аналітиків, які прогнозували, що він складе не менше 251 млрд рублів. В той же час чиста виручка від продажу газу склала 1,493 трлн рублів, що перевищило прогнози аналітиків.

У травні концерн повідомляв, що чистий прибуток у першому кварталі за російськими стандартами звітності впав на 15%. У звіті компанії тоді зазначалося, що "Газпрому" вдалося збільшити поставки газу європейським споживачам, незважаючи на те, що перший квартал 2014 року був аномально теплим.

"Таке падіння прибутку характерно для ситуації, коли у компанії є великі витрати", - пояснив ВВС керуючий директор групи компаній "Алор" Сергій Хестанов.

Інвестиції в майбутнє?

За словами Сергія Хестанова, в даному випадку мова йде не просто про витрати, а про ті, які зменшують оподатковувану базу - "тобто, так чи інакше, відповідають профільній діяльності компанії".

За словами експерта, до великих затрат "Газпрому" відносять реалізацію масштабних трубопровідних проектів.

"Оскільки якихось потужних витрат на введення нових родовищ останнім часом не анонсувалося - це яскраво висвітлювалося б в пресі - то залишається один варіант: витрати на будівництво трубопроводів", - припускає Сергій Хестанов.

За його словами, такі витрачені кошти можна розглядати як інвестиції в майбутнє: "В іншому випадку, це не віднімалося б від оподатковуваної бази, і у нас не було б такого різкого падіння чистого прибутку".

Борги "Нафтогазу" і позики у валюті

Якщо відштовхуватися від фінансового звіту "Газпрому", то виходить, що найзначніші витрати компанія зазнала за двома пунктами.

Копирайт изображения AFP
Image caption У травні Росія і Китай підписали глобальний газовий контракт, а для його реалізації потрібен трубопровід

По-перше, операційні витрати в порівнянні з аналогічним періодом 2013 зросли на 139 млрд 697 млн рублів (приблизно 3,7 млрд доларів).

"Основним фактором впливу на зростання операційних витрат, стало нарахування резерву на зменшення вартості дебіторської заборгованості в розмірі 71 298 млн рублів за три місяці 2014 року, пов'язане, в основному, з нарахуванням резерву за сумнівною торговою дебіторською заборгованістю НАК "Нафтогаз України", - йдеться в примітці до звіту.

Інший витратний пункт в звіті - "фінансові витрати", які зросли в порівнянні з першим кварталом минулого року на 151 млрд 795 млн рублів (4,1 млрд доларів).

"Істотний збиток за курсовими різницями за три місяці, що закінчилися 31 березня 2014, був визнаний в результаті зростання курсу долара США та євро по відношенню до російського рубля, переважно за неопераційними статтями, такими, як позики в іноземній валюті", - йдеться в пояснювальній записці.

У травні того ж року, вже після звітного періоду, "Газпром" і китайська компанія CNPC підписали глобальний договір на експорт російського газу до Китаю.

Для реалізації контракту вартістю 400 млрд доларів необхідно побудувати трубопровід - втім, деталі цієї угоди не розголошують.

Новини на цю ж тему