США оприлюднили список нових санкцій проти Росії

Сбербанк РФ Копирайт изображения Reuters

12 вересня Міністерство фінансів США оприлюднило деталі санкцій проти російської економіки.

У Росії обмеження з боку західних країн називають "дивними".

Американська влада пішла на цей крок услід за Євросоюзом, який також у п'ятницю опублікував список російських компаній і посадовців, яких торкнеться новий етап санкцій.

Їх запровадили проти Росії через анексію Криму та підтримку сепаратистів на сході України.

Обмеження доступу до фінансів

Віднині американським компаніям та фізичним особам, з-поміж іншого, заборонено надавати позики на термін понад 30 днів для шести найбільших російських банків: Сбербанку, Банку Москви, Газпромбанку, Россельхозбанку, ВЕБ і ВТБ.

Окрім банківської сфери РФ, санкції Сполучених Штатів також спрямовані проти нафтових, газових та оборонних підприємств Росії.

Так, громадяни та юридичні особи США не зможуть купувати цінні папери та видавати кредити на більше ніж 30 днів для російської держкорпорації "Ростех".

Крім того, США заморожують активи п'яти російських державних оборонних компаній: "Алмаз-Антей", "Митищенський машинобудівний завод", ВАТ "Долгопруднинське науково-виробниче підприємство", ВАТ "Науково-дослідницький інститут приладобудування" та "Машинобудівний завод ім. Калініна".

Заборонена і участь у глибоководних, арктичних і сланцевих проектах гігантів "Газпром", "Газпромнефть", "Роснефть", "ЛУКОйл" та "Сургутнефтегаз".

Американські підприємці мають згорнути свою співпрацю зі згаданими компаніями до 26 вересня, зазначили в американському Мінфіні.

"Дивні санкції"

Президент РФ Володимир Путін назвав нові санкції західних країн малоефективними. За його словами, вони виглядають "дивно".

"Позиція Росії щодо застосування санкцій добре відома. Ми давно переконались у тому, що санкції як інструмент зовнішньої політики малоефективні й ніколи не дають очікуваних результатів, навіть щодо малих країн, що вже казати про таку країну як Росія", - заявив Володимир Путін.

"Ідучи на цей крок Євросоюз фактично зробив свій вибір проти процесу мирного врегулювання внутрішньоукраїнської кризи, підтримку якого чекають від усіх відповідальних сил в Європі", - заявили у МЗС Росії.

Міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв відзначив, що санкції західних країн "створюють заздалегідь негативне тло" і російська сторона не хотіла б на них відповідати, хоч і має таку можливість.

"Зі свого боку не хотіли б говорити про якусь відповідь, але ми маємо це на увазі", - попередив російський урядовець.

Раніше російське МЗС наголосило, що "антиросійські" санкції ставлять під загрозу мирний процес у "внутрішньоукраїнській кризі".

Також у російському уряді зазначили про можливість запровадження обмежень на імпорт автомобілів і продукції легкої промисловості з Євросоюзу.

Новини на цю ж тему