Улюкаєв: справа Євтушенкова відіб'ється на інвесткліматі Росії

Улюкаєв Копирайт изображения Getty

Справа проти глави компанії АФК "Система" Володимира Євтушенкова відбивається на інвестиційному кліматі. Є додаткові ризики щодо відтоку капіталу.

Про це повідомив міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв.

"Зрозуміло, що підозри в тому, що є якась мотивація економічна, ускладнюють прийняття рішення для інвесторів в частині інвестицій, виникають додаткові ризики щодо відтоку капіталів", - сказав пан Улюкаєв.

Міністр також зазначив, що проводити аналогії між справою пана Євтушенкова і скандальною справою ЮКОСа некоректно.

У той же час президент Башкортостану Рустем Хамітов повідомив, що домашній арешт пана Євтушенкова не позначився на діяльності підприємств "Башнафти".

"Сьогодні заводи працюють добре, видобуток іде нормально, жодних проблем в операційній діяльності немає", - сказав пан Хамітов.

Падіння акцій

Разом з тим акції АФК "Система" продовжували знижуватися в перші хвилини торгів вранці в четвер, однак до 9.20 за київським часом падіння змінилося корекційним зростанням на 4,1%, свідчать дані Московської біржі.

Голова Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Олександр Шохін в четвер приніс на засідання Держради звернення підприємців на підтримку Володимира Євтушенкова і заявив, що при можливості передасть його президентові Володимиру Путіну.

За словами пана Шохіна, в зверненні є прохання підтримати клопотання про зміну запобіжного заходу пану Євтушенкову.

Джерело, близьке до АФК "Система", повідомило Інтерфаксу, що представники корпорації та фігуранти справи про незаконний продаж акцій "Башнафти" оскаржили дії слідчих в різних інстанціях.

"В даний час вже подано ряд скарг, в яких ставиться питання про законність дій правоохоронних органів", - сказав він.

У вівторок пана Євтушенкова відправили під домашній арешт за звинуваченнями у відмиванні грошей у справі "Башнафти". В АФК "Система" звинувачення назвали необґрунтованими.

У середу на ситуацію відреагував Кремль, заявивши, що політичного підґрунтя арешту немає, і процес буде неупередженим.

Новини на цю ж тему