Нафтогаз: Угорщина зупинила реверс через Газпром

Газ Копирайт изображения AFP

У "Нафтогазі" вважають, що Угорщина зупинила реверсне постачання газу до України після переговорів з російським "Газпромом".

"25 вересня 2014 року Угорщина зупинила транспортування газу до України", - йдеться у заяві холдингу НАК "Нафтогаз України".

Там повідомили, що 25 вересня о 17:55 за київським часом український оператор газотранспортної системи компанія "Укртрансгаз" одержала електронною поштою від угорського оператора ГТС - компанії FGSZ - повідомлення про припинення подачі газу з 19:00. У листі зазначено, що це сталося з технічних причин "до подальшого повідомлення".

В угорській компанії запевняють, що перекрили реверс через різке зростання попиту на газ всередині самої Угорщини.

У FGSZ зазначили, що для того, щоб гарантувати безпеку поставок і зберегти баланс мережі, напрям роботи газопроводу Testvériség треба було змінити і налаштувати так, щоб він працював і на внутрішній ринок.

Візит "Газпрому"

"Нафтогаз України" звернув увагу на те, що зупинка газопостачання відбулася через кілька днів після візиту представників "Газпрому" до Угорщини.

У березні 2013 компанія FGSZ уклала з українською стороною договір про постачання газу на український ринок об'ємом до 6 мільярдів кубометрів палива на рік. При цьому було обумовлено, що постачання газу залежатиме від комерційних та технічних умов.

10 вересня реверс газу до України призупинила Польща - через зниження постачання з Росії. Але через два дні газ знову почали качати через пункт "Германовичі".

2 вересня газу із Європи до України почали постачати через територію Словаччини.

Російський "Газпром" неодноразово заявляв, що вважає такі дії незаконними. Через це Росія продовжує скорочувати постачання газу деяким країнам Європи, хоча і заперечує скорочення.

Суперечка щодо газу між Україною та Росією триває вже кілька місяців. У п'ятницю сторони знову спробують обговорити цю тему у Берліні за посередництва єврокомісара Ґюнтера Еттінґера.

Новини на цю ж тему