Суд США: Аргентина не поважає свої боргові зобов'язання

Аргентина проти американських інвестфондів Копирайт изображения AFP
Image caption Американські хедж-фонди у Аргентині називають "стерв'ятниками"

Американський суддя постановив, що Аргентина виявила неповагу до суду, відмовившись виплатити борг двом інвестиційним фондам США.

Аргентина веде судові розгляди у судах Сполучених Штатів з фондами, які викупили боргові зобов'язання південноамериканської країни після дефолту 2001 року за заниженою вартістю.

У липні суддя Томас Грієса постановив, що Аргентина не може почати виплату держборгу до того часу, поки не буде повністю погашена заборгованість перед двома інвестфондами.

Аргентинський уряд відмовився, після чого у країні стався дефолт.

Перед цим посол Аргентини в ООН написав листа держсекретарю США Джону Керрі, у якому попередив, що будь-які рішення судів США, які створюватимуть перешкоди для реструктуризації боргу Аргентини, стануть втручанням у внутрішні справи країни.

"Фонди-стерв'ятники"

Після дефолту 2001 року Аргентина домовилася з більшістю кредиторів про виплати частини своїх боргів.

Але два хедж-фонди - NML Capital і Aurelius Capital Management - поставили вимогу виплатити борг у розмірі 1,5 млрд доларів у повному обсязі та звернулися до суду, щоб не допустити виплати Аргентиною реструктурованих боргових зобов'язань.

Аргентина відмовилася, назвавши обидва фонди "стерв'ятниками" та спробувала законодавчо обійти постанову судді Грієси.

У результаті були заблоковані мільйони доларів, які планувалось використати для виплати відсотків по кредитах по реструктурованих боргах через два нью-йоркських банки - Bank of New York Mellon та Citigroup.

Новини на цю ж тему