"Роснефть" відклала звіт про збитки

Найбільша державна нафтова компанія Росії "Роснефть" відклала до середи публікацію чергового звіту про діяльність, який очікувався у вівторок. Причина не повідомляється.
Проти компанії "Роснефть" та її керівника Ігоря Сечина діють санкції, які запровадили західні країни через політику Росії щодо України.
Очікується, що компанія може оголосити про збитки в розмірі 4 млрд рублів, що становить приблизно 95 млн доларів.
Експерти називають серед причин - зниження курсу рубля, а також падіння цін на нафту.
На думку аналітиків, опитаних агентством Reuters, втрати "Роснефти" можуть становити від 3,2 до 5 млрд доларів лише за різницею курсу.
Цих втрат компанія зазнає через те, що зміна обмінного курсу рубля тягне за собою перерахунок її валютних фінансових зобов'язань, а в "Роснефти", за словами деяких аналітиків, 90% боргу зафіксовано в валюті.
Крім того, як зазначає агенція Bloomberg, вперше з 2009 року компанію очікує падіння доларових доходів, яке прогнозується на рівні 11%.
Британська BP, якій належить 19,75% "Роснефти", повідомила в звіті за третій квартал, що її доходи від російського активу скоротилися до 110 млн доларів порівняно з 808 млн доларів за попередній рік.
Наприкінці серпня в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel пан Сечин сказав, що компанія просить у держави "облігаційну позику" в розмірі 1,5 трлн рублів для розробки газових родовищ Східного Сибіру і на будівництво нафтопереробного комплексу.
У вересні міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що "Роснефть" звернулася до уряду з проханням про виділення цієї суми з Фонду національного добробуту.
Важкі умови в Арктиці
Сайт "Роснефти" розповідає про "міжнародне партнерство на шельфі РФ" в Арктиці, а також про спільні проекти з іноземними партнерами в Карському і Баренцовому морях.
Основні партнери - ExxonMobil (США), Statoil (Норвегія), ENI (Італія).
Однак, як повідомило напередодні російське видання РБК, ще в липні "Роснефть" звернулася до уряду Росії з проханням надати їй відстрочку на роботи з освоєння арктичних родовищ, наданих їй в користування.
"Роснефть" запропонувала внести поправки в закон "Про надра", які дозволили б їй збільшити терміни геологорозвідки з 10 до 15 років.
В розпорядженні агенції РБК виявилася копія листа очільника компанії до міністра природних ресурсів РФ Сергія Донського, в якому пан Сечин просить уряд підтримати поправки до закону.
Пропозиція про продовження термінів геологорозвідувальних робіт на шельфі арктичних морів обґрунтовується екстремальними умовами Арктики.
Як випливає з листа голови "Роснефти", зміст якого наводить РБК, в Арктиці деколи буває "важка льодова обстановка", яка ускладнює проведення робіт та підготовку до початку буріння й видобутку нафти.
Спеціальні технічні засоби, які дозволяють вести роботи цілий рік, відсутні, відзначається в листі голови компанії, яка володіє 25 ділянками родовищ в Арктиці.