"Роснефть" відклала звіт про збитки

Роснефть Копирайт изображения AFP
Image caption Санкції, падіння курсу та зниження цін на нафту загрожують "Роснефти" збитками

Найбільша державна нафтова компанія Росії "Роснефть" відклала до середи публікацію чергового звіту про діяльність, який очікувався у вівторок. Причина не повідомляється.

Проти компанії "Роснефть" та її керівника Ігоря Сечина діють санкції, які запровадили західні країни через політику Росії щодо України.

Очікується, що компанія може оголосити про збитки в розмірі 4 млрд рублів, що становить приблизно 95 млн доларів.

Експерти називають серед причин - зниження курсу рубля, а також падіння цін на нафту.

На думку аналітиків, опитаних агентством Reuters, втрати "Роснефти" можуть становити від 3,2 до 5 млрд доларів лише за різницею курсу.

Цих втрат компанія зазнає через те, що зміна обмінного курсу рубля тягне за собою перерахунок її валютних фінансових зобов'язань, а в "Роснефти", за словами деяких аналітиків, 90% боргу зафіксовано в валюті.

Крім того, як зазначає агенція Bloomberg, вперше з 2009 року компанію очікує падіння доларових доходів, яке прогнозується на рівні 11%.

Британська BP, якій належить 19,75% "Роснефти", повідомила в звіті за третій квартал, що її доходи від російського активу скоротилися до 110 млн доларів порівняно з 808 млн доларів за попередній рік.

Наприкінці серпня в інтерв'ю німецькому журналу Spiegel пан Сечин сказав, що компанія просить у держави "облігаційну позику" в розмірі 1,5 трлн рублів для розробки газових родовищ Східного Сибіру і на будівництво нафтопереробного комплексу.

У вересні міністр фінансів Росії Антон Силуанов заявив, що "Роснефть" звернулася до уряду з проханням про виділення цієї суми з Фонду національного добробуту.

Важкі умови в Арктиці

Сайт "Роснефти" розповідає про "міжнародне партнерство на шельфі РФ" в Арктиці, а також про спільні проекти з іноземними партнерами в Карському і Баренцовому морях.

Основні партнери - ExxonMobil (США), Statoil (Норвегія), ENI (Італія).

Однак, як повідомило напередодні російське видання РБК, ще в липні "Роснефть" звернулася до уряду Росії з проханням надати їй відстрочку на роботи з освоєння арктичних родовищ, наданих їй в користування.

Копирайт изображения AP
Image caption "Роснефть" просить російський уряд збільшити термін підготовки до буріння в Арктиці

"Роснефть" запропонувала внести поправки в закон "Про надра", які дозволили б їй збільшити терміни геологорозвідки з 10 до 15 років.

В розпорядженні агенції РБК виявилася копія листа очільника компанії до міністра природних ресурсів РФ Сергія Донського, в якому пан Сечин просить уряд підтримати поправки до закону.

Пропозиція про продовження термінів геологорозвідувальних робіт на шельфі арктичних морів обґрунтовується екстремальними умовами Арктики.

Як випливає з листа голови "Роснефти", зміст якого наводить РБК, в Арктиці деколи буває "важка льодова обстановка", яка ускладнює проведення робіт та підготовку до початку буріння й видобутку нафти.

Спеціальні технічні засоби, які дозволяють вести роботи цілий рік, відсутні, відзначається в листі голови компанії, яка володіє 25 ділянками родовищ в Арктиці.

Новини на цю ж тему