Україна ввійшла до першої сотні рейтингу Doing Business

doing business 2015 Копирайт изображения doingbusiness.org

У цьогорічному рейтингу легкості ведення бізнесу, що його укладає Світовий банк, Україна посіла 96 місце і покращила свої позиції відразу на 16 пунктів порівняно з минулим роком.

У доповіді Doing Business 2015 відзначається, що минулого року в Україні було досягнуто важливого прогресу у сферах реєстрації прав власності та оподаткування – за цими двома показниками Україна поліпшила своє місце на понад 25 позицій.

"Приємно бачити, що, незважаючи на кризу, яка триває, та нагальні проблеми, влада розпочала реалізацію давно назрілих структурних реформ, які наближають Україну до країн з найрозвинутішими економіками у цьогорічному глобальному рейтингу "Ведення бізнесу", – цитує прес-служба Світового банку директора у справах Білорусі, Молдови та України Чімяо Фана. – Але водночас, треба зробити ще багато. За такими показниками, як підключення підприємств до мереж електропостачання, зовнішньоторговельна діяльність і вирішення проблем неплатоспроможності, Україна посідає найнижчі місця в рейтингу серед країн регіону Європи та Центральної Азії".

Загалом рейтинг Doing Business 2015 охопив 189 країн і базується на даних про їхню економіку від червня 2013 до червня 2014 року.

Згідно з цим рейтингом, найкращі умови для ведення бізнесу мають Сингапур, Нова Зеландія і Гонконг.

Порівняно з попереднім рейтингом, перша десятка майже не змінилася, лише Велика Британія та Фінляндія помінялися місцями (8 та 9).

Де найлегше вести бізнес

  1. Сингапур
  2. Нова Зеландія
  3. Гонконг (КНР)
  4. Данія
  5. Республіка Корея
  6. Норвегія
  7. США
  8. Велика Британія
  9. Фінляндія
  10. Австралія

Так само, як і минулого разу, найгірші умови для ведення бізнесу у Лівії та Еритреї.

Порівняймо

Навіть після покращення місця у рейтингу позиції України досить слабкі - її "сусіди" по легкості ведення бізнесу - Філіппіни та Багами.

Якщо ж до географічних сусідів України, то навіть східні сусіди - Білорусь та Росія - мають кращі показники у рейтингу - 57 та 62 місця відповідно.

Найближчий західний сусід України - Польща - посідає у рейтингу 32 позицію.

Дві колишні радянські республіки - Грузія та Естонія - увійшли до першої двадцятки: 15 та 17 місця.

Минулого року Україна покращиласвою позицію на 25 сходинок, посівши 112 місце серед 189 країн світу. Проте і самі укладачі, і представники бізнес-спільноти визнавали, що багато у чому це покращення є формальним і що для нормальної роботи бізнесу в Україні все ще залишається багато перешкод. Але тодішній перший віце-прем'єр Сергій Арбузов пообіцяв, що "уряд виконає доручення президента Віктора Януковича", щоб у 2014 році Україна "увійшла до першої сотні рейтингу країн з найбільш сприятливим бізнес-кліматом".

Після формування нинішнього уряду у березні 2014 року тодішній міністр економічного розвитку Павло Шеремета ставив своїм завданням "сформувати регуляторну платформу для того, щоб Україна увійшла в десятку країн за легкістю ведення бізнесу". Наприкінці серпня міністр економіки подав у відставку.

У 2012 році місце України у загальносвітовому рейтингу легкості ведення бізнесу Doing business підвищилося одразу на 15 позицій, - Україна перемістилася із 152 на 137 місце. Але попри таку позитивну статистику, обсяги прямих іноземних інвестицій до України не тільки не зросли, а й зменшилися. А сама Україна за легкістю ведення бізнесу перебувала між Ліберією а Болівією.

Укладаючи рейтинг, експерти Світового банку беруть до уваги лише законодавство тієї чи іншої країни і не враховують особливості його застосування. Через це методологія укладання рейтингу часто зазнає змін.

Як йдеться у повідомленні Світового банку, цього року автори дослідження розширили збір даних за трьома індикаторами з десяти: вирішення проблем неплатоспроможності, захист прав міноритарних інвесторів та отримання кредитів.

Місця у рейтингу Doing Вusiness нині базуються на віддаленості від "передового рубежу". Тобто кожна із 189 країн оцінюється на основі того, наскільки її власні показники наближені до найкращих світових показників.

Вища позиція вказує на більшу ефективність бізнес-середовища та на сильніші правові інституції.

Новини на цю ж тему