Вчені: вигоди від мігрантів з ЄС більше, ніж витрат

новини

Мігранти з 10 країн, що приєдналися до ЄС в 2004 році, заплатили більше податків, ніж отримали послуг від британського уряду. Про це йдеться в новому дослідженні, опублікованому в Economic Journal.

За 11 років - з 2000 по 2011 роки - мігранти з ЄС принесли до британської скарбниці 20 млрд фунтів стерлінгів (близько 32 млрд доларів) "чистими" у вигляді податків, тобто майже на 5 млрд фунтів більше, ніж отримали у вигляді державних допомог та інших послуг, таких як освіта та охорона здоров'я.

Дослідження проводилося Центром дослідження та аналізу міграції при Університетському коледжі Лондона (UCL).

З 2004 року мігранти зі Східної Європи принесли в казну на 12% більше, ніж отримали від неї.

Експерти врахували як ті державні витрати, які зростають при прирості населення - наприклад, освіта та охорона здоров'я, - так і витрати, на які імміграція не впливає, наприклад оборона.

При цьому, наголошується в доповіді, мігранти з ЄС набагато освіченіші, ніж ті, хто народився в Сполученому Королівстві.

Дослідження, проведене двома провідними британськими економістами, які спеціалізуються на міграції, показує, що більше 60% нових мігрантів, які приїхали з Західної та Південної Європи, мають вищу освіту.

Близько 25% вихідців зі Східної Європи, які приїхали на заробітки до Британії, теж мають вищу освіту.

Днями німецький тижневик Spiegel написав, що якщо британський прем'єр Девід Кемерон продовжить курс на скорочення імміграції з країн ЄС, канцлер Німеччини Ангела Меркель перестане наполягати на збереженні Великобританією членства в Європейському союзі.

Журнал вказує, що про це німецький канцлер сказала керівнику британського уряду відкритим текстом під час особистої зустрічі на останньому саміті ЄС в Брюсселі.

Пан Кемерон до Різдва представить план з обмеження прав мігрантів з інших країн Євросоюзу у Великобританії.

Новини на цю ж тему