Уряд не відключить газ і світло на Сході

Арсеній Яценюк Копирайт изображения UNIAN

Уряд не здійснюватиме бюджетні виплати на територіях Донецької та Луганської областей, неконтрольованих українською владою, хоча відповідні нарахування будуть. Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Водночас він повідомив, що Київ не припинятиме постачання газу та електроенергії на ці території.

"Доки території Донецької та Луганської областей будуть контролюватися усілякими самозванцями, центральний бюджет не буде туди відправляти кошти. Уряд не буде фінансувати терористів. Також хочу офіційно заявити: всі пенсії, всі соціальні виплати, всі пільги нараховуються для кожної людини", - заявив Арсеній Яценюк.

Як тільки українська влада відновить контроль над цими територіями, уряд здійснить всі соціальні виплати персонально і у повному обсязі, сказав прем'єр.

За підрахунками уряду, території, які нині не контролюються українською владою, потребують значних бюджетних дотацій.

Непідконтрольні райони Донецької області потребують майже 20 млрд грн дотацій, а у Луганській області нестача становить 14,6 млрд грн.

Загалом, обсяг бюджетних дотацій, потрібний цього року Донецькій області, складає 37 млрд грн, Луганській області - 19,8 млрд грн.

Водночас Арсеній Яценюк повідомив, що уряд вирішив не припиняти постачання газу та електроенергії до неконтрольованих територій.

В уряді точилася "широка дискусія" щодо того, чи варто і надалі постачати газ та електрику до регіонів, від яких не надходить жодної копійки за надані послуги. Проте врешті урядовці дійшли згоди, що такий крок лише загострить гуманітарну катастрофу у цих регіонах.

"Там наші громадяни. Уряд не дасть цим людям замерзнути. Це наші території, це наші люди, а з терористами розберемося окремо. На носі зима, і тому якщо зараз іти жорстко, то це, у першу чергу буде жорстко по відношенню до простих людей", - заявив Арсеній Яценюк.

Прем'єр наголосив, що постачаючи до територій, неконтрольованих українською владою газ та електроенергію, уряд згодом відшкодує бюджетні витрати:

"Як тільки ми відновимо контроль над цими територіями, то та сума коштів, як накопичена в бюджеті для виплат соціальних пільг та субсидій, буде зменшена на вартість електроенергії і газу, які ми зараз поставляємо на території Донецької та Луганської областей, що тимчасово не контролюються центральною владою. Думаю, що це справедливо", - заявив пан Яценюк.

Раніше міністр фінансів Олександр Шлапак заявляв, що питання оплати газу, яким забезпечуються території на Донбасі, що не контролюються Києвом, може бути обговорене під час газових переговорів.

Минулого тижня міністр фінансів заявляв, що наразі ці території зовсім не платять за газ, який отримують від України:

"У нас дуже важка ситуація, оскільки терористи не платять за спожитий газ. Відключити? Такий крок призведе до ще складнішої гуманітарної ситуації на цих територіях".

Новини на цю ж тему