Гривня опускається на міжбанку, рубль також б'є рекоди падіння

Курси гривні та рубля продовжують знижуватися Копирайт изображения UNIAN
Image caption Курси гривні та рубля продовжують знижуватися

Курс гривні на міжбанку на вечір 6 листопада склав 14,6 гривень за долар. А у РФ Центробанк встановив офіційний курс на рівні рекордних 45,18 рублів за долар.

У четвер Національний банк України послабив офіційний курс гривні майже на 46 копійок - до 13,96 грн за долар.

Це історичний мінімум цього показника. Відповідні дані наведено на сайті НБУ.

Попередній мінімум офіційного курсу був зафіксований наприкінці серпня на рівні 13,89 грн/дол.

Втім у НБУ вважають, що кращі, ніж очікували, економічні показники та зростання експорту дозволять стабілізувати ситуацію на валютному ринку України. Позитивно на курс гривні також має вплинути рішення про оплату російського газу напряму із валютних резервів.

"Ситуація нині об'єктивно є в рази кращою, ніж те, що ми спостерігали наприкінці серпня - на початку вересня", - заявила голова НБУ Валерія Гонтарева 3 листопада.

Раніше НБУ запровадив замість проведення валютних інтервенцій для визначення курсу валютні аукціони.

У аукціоні можуть брати участь 88 банків, що мають кредитні ліміти Нацбанку. Щодня такі аукціони продаватимуть від 5 до 10 млн доларів. Мінімальна сума заявки - 100 тисяч доларів, а максимальний обсяг заявок банку - до 10% від обсягу аукціону.

Антирекорди рубля

Російський рубль встановлює антирекорди майже щодня, і четвер не став виключенням. Центробанк РФ встановив офіційний курс євро до рубля на п'ятницю на рівні 56,54 рубля, долару - 45,19 рубля.

Таким чином курс європейської валюти в порівнянні з показниками четверга зріс на 92,16 копійок, американської - на 78,61 копійок.

Курс євро на торгах на Московській біржі вдень перевищив психологічну позначку в 57 рублів, а ввечері перевищив 58 рублів.

За чотири неповних торгові дні вартість долара і бівалютного кошика у Росії виросла на більш ніж 10%.

За жовтень курс рубля впав, за попередньою оцінкою, на 5,5%, за десять місяців з початку року - на 8,6%.

Рубль втрачає позиції через падіння цін на нафту і під впливом геополітичної ситуації.

Проблеми в РФ

Невтішними виявилися дані Центрального банку Росії й по міжнародним резервам країни. За деякими оцінками, вони зменшилися за тиждень з 24 по 31 жовтня на 10,5 млрд доларів.

Як наслідок, в останній день жовтня обсяг резервів склав $428,6 млрд.

Іншою неприємною для РФ новиною став показник відтоку капіталу з Росії. У жовтні він склав $25 млрд, а з початку року - $110 млрд.

Аналітики припускають, що в останні три місяці 2014 року та у перший квартал 2015 року економічне зростання Росії може практично припинитися.

Новини на цю ж тему