Проект "Південний потік" закритий - Москва

Копирайт изображения AFP

Росія не може продовжувати реалізацію проекту "Південний потік", заявив президент Володимир Путін на прес-конференції в Анкарі.

Натомість буде побудований новий газопровід через Чорне море в напрямку Туреччини, повідомив пан Путін після переговорів з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.

"З урахуванням того, що ми досі не отримали дозволу Болгарії, ми вважаємо, що Росія в цих умовах не може продовжувати реалізацію даного проекту", - сказав президент.

"Почати будівництво в морі, підійти до болгарського берега і зупинитися - це просто безглуздо", - додав він.

Як передбачалося, "Південний потік" мав постачати російський газ до південної та центральної Європи в обхід України.

Але влітку Болгарія зупинила роботу над проектом на вимогу ЄС. У Єврокомісії заявляли, що документація частини проекту не відповідає європейському законодавству.

Водночас у Росії звинуватили Євросоюз у тиску на країни-учасниці "Південного потоку".

РФ розраховувала ввести газогін в експлуатацію у 2018 році.

Новий газогін

"Все, проект закритий", - сказав глава "Газпрому" Олексій Міллер, відповідаючи на запитання журналістів щодо долі газогону.

У понеділок "Газпром" і турецька компанія "Botas" підписали меморандум про будівництво морського газогону обсягом 63 млрд кубометрів газу в рік.

При цьому 14 млрд кубометрів передбачено для постачань в Туреччину, повідомив Олексій Міллер.

"Ми готові... побудувати ще одну трубопровідну систему для того, щоб забезпечити зростаючі потреби самої турецької економіки, а якщо буде визнано доцільним, то створити на турецькій території на кордоні з Грецією і додатковий так званий газовий хаб для споживачів в південній Європі", - цитує ТАСС слова Володимира Путіна.

Вхідна станція має бути тією ж, що передбачалася для "Південного потоку" - компресорна станція "Руська", повідомив пан Міллер.

Він також додав, що "Газпром" заснує нову юридичну особу, при чому в проект можуть увійти і турецькі партнери.

Новини на цю ж тему