У Криму частково відключають електрику

Перехожі у Севастополі дивляться на великому екрані виступ президента Росії у жовтні
Підпис до фото,

Перехожі у Севастополі дивляться на великому екрані виступ президента Росії у жовтні

У Криму з 18:00 середи почались "віялові відключення" електроенергії через обмеження поставок з України, повідомив представник влади анексованого півострова.

Раніше в середу у Криму заявили про повне відключення електроенергії, яка на півострів постачається з материкової Україні.

Пізніше вдень електропостачання частково відновили.

Українська влада пояснила перебій з електрикою аварійними ситуаціями та анонсувала угоду про імпорт електроенергії з Росії.

У середу ввечері так званий міністр палива та енергетики республіки Сергій Єгоров повідомив російським ЗМІ, що часткові обмеження електроенергії вводяться по всьому півострові.

"Трохи більше ніж на 200 МВт введено обмеження по всьому Криму і Севастополю" - цитує пана Єгорова агенція ТАСС.

Представник влади Криму заявив, що у середу вимкнення триватимуть не більше двох годин.

Повне відключення

Раніше у середу Сергій Єгоров заявив, що Україна повністю відключила Крим від поставок електроенергії.

"Об 11:10 (о 10:10 за київським часом, - Ред.) Україна без попередження повністю припинила поставки електроенергії в Крим", - сказав пан Єгоров, якого цитує агенція "Інтерфакс".

За його словами, у центрі Сімферополя електропостачання було повністю відсутнє, не працювали навіть світлофори, були труднощі з мобільним зв'язком.

Пізніше Сергій Єгоров повідомив про часткове відновлення постачання електроенергії на півострів.

"Україна почала обмежені поставки електроенергії для Криму. Наскільки буде знижено обсяг сказати поки що важко. Найближчим часом буде дана команда диспетчера "Укренерго" про входження Криму в обмежений потік", - цитує кримського політика російська агенція "ТАСС".

У коментарі ВВС Україна прес-служба компанії ДТЕК, яка забезпечує постачання електроенергії в Крим, підтвердив інформацію про відновлення поставок.

"О 12:54 ДТЕК Крименерго приступив до відновлення нормальної схеми енергопостачання споживачів", - говориться в повідомленні.

Аварійна ситуація

Міністр енергетики України Володимир Демчишин пояснив тимчасове відключення енергопостачання в анексований Крим аварійною ситуацією.

"Сьогодні вранці протягом досить тривалого часу був відключений Кримський півострів, після чого постачання було повернуто. І ми сподіваємося, що кримські споживачі будуть дотримуватися тих лімітів, які були раніше узгоджені в договірному режимі між компанією "Укрінтеренерго" і "Крименерго", - розповів міністр.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк також попередив про те, що аварійні відключення по всій території України можуть стати масовішими у випаду похолодання.

"Ситуація залишається дуже складною, і якщо температурні режими підуть вниз, це означає, що споживання вугілля одразу збільшиться, і віяльні відключення стануть масовими", - сказав голова уряду.

Арсеній Яценюк закликав міністерство енергетики діяти швидше у питаннях забезпечення країни електроенергією та вугіллям для електростанцій.

Володимир Демчишин зазначив, що переговори щодо імпорту електроенергії з Росії знаходяться на фінальній стадії.

"Останні два тижні йшли переговори про імпорт електричної енергії. Такі домовленості на даний момент вже концептуально є. Вони знаходяться на етапі юридичного оформлення. Тому я сподіваюся, що протягом найближчого часу рішення буде знайдене", - цитує міністра агенція "Українські новини".

Минулого тижня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що на українському енергетичному ринку введено "надзвичайний стан" через блокування постачання вугілля з Донбасу та проблеми з імпортом вугілля з-за кордону, зокрема з Росії.