Парламент ухвалив бюджет-2015

Ялинка у Верховній Раді Копирайт изображения UNIAN

У ніч проти понеділка Верховна Рада України 233 голосами ухвалила закон про державний бюджет на 2015 рік.

Голосування відбулося о 4:24 ранку.

Прем'єр Арсеній Яценюк, представляючи бюджет, анонсував, що до середини лютого його ще переглянуть.

Водночас багато політиків розкритикували процедуру прийняття головного фіндокумента країни.

Бюджет скоригують

Недільне засідання парламенту затяглося майже до ранку понеділка.

Цього дня Рада підтримала низку важливих законопроектів, зокрема - зміни до Податкового кодексу, зниження єдиного соціального внеску та скасування соціальних пільг.

Окремі положення цих документів депутати обговорювали на засіданні ради коаліції, що тривала між голосуваннями, вносячи в проекти численні зміни.

Копирайт изображения EPA
Image caption Бюджетна ніч: прем'єр Арсеній Яценюк та міністр фінансів Наталія Яресько

Врешті-решт о пів на п'яту ранку депутати проголосували за бюджет.

Голоси "за" дали фракції "Народний фронт", "Радикальна партія", більша частина "Блоку Петра Порошенка" і третина "Самопомочі".

А от їхні партнери по коаліції з фракції "Батьківщина" не голосували: утрималися або взагалі були відсутні в залі засідань.

Прем'єр Арсеній Яценюк назвав прийнятий бюджет "недосконалим" і заявив, що до середини лютого його "скоригують".

"Ми будемо його коригувати залежно від результатів перемовин із міжнародними фінансовими організаціями. Також низка статей буде змінюватися в залежності від того, як ми скоригуємо дохідну і видаткову частину і як ми домовимося з нашими міжнародними кредиторами", - заявив глава уряду.

За його словами, "безпрецедентний обсяг коштів" у новому бюджеті буде спрямовано на армію і оборону - близько 80 мільярдів гривень.

Також прем'єр розповів, що з 7 січня уряд почне працювати з міжнародними кредиторами. Українська економіка значною мірою залежить від західних кредитів.

Критика

Поспішне голосування за бюджет вже розкритикували низка політиків.

Одразу кілька депутатів у соцмережах звинуватили колег у бажанні швидше роз'їхатися на свята.

Копирайт изображения UNIAN

Ігор Луценко, Мустафа Найєм і Володимир Парасюк заявили, що численні закони, прийняті упродовж дня, мають вплинути на показники бюджету, тому його слід було би перерахувати і заново внести на розгляд парламенту, а не голосувати негайно.

"Майже десятком законів, прийнятих напередодні, податкова система, система розподілу бюджетних коштів була радикально змінена – а отже, і дохідну, і видаткову частину бюджету потрібно докорінно перепланувати у відповідності до нових умов. Нового бюджету не існує, однак більшість проголосувала, вдаючи, що бюджет є", - написав у своєму Facebook Ігор Луценко.

"Бюджет переписувався та приймався просто на коліні: жодних порівняльних таблиць, жодних роздаткових матеріалів. Усе, що отримали депутати, - це короткий виступ пана прем'єра, в якому він просто зачитував поправки: якісь зачитав, якісь забув. Усе, що нам залишалось, - це сприймати на слух головний закон, за яким країна житиме весь наступний рік", - відзначив Володимир Парасюк.

Розкритикували бюджет і в опозиції.

"Ми за такий бюджет голосувати не будемо, бо сьогоднішнє голосування - це трагічна помилка керівної коаліції. Якщо ви проголосуєте за цей бюджет, завтра ми опинимося в іншій країні", - заявив у парламенті Юрій Бойко, голова фракції "Опозиційний блок", ще до голосування.

Новини на цю ж тему