Єврокомісія пропонує надати Україні ще 1,8 млрд євро

Копирайт изображения EPA
Image caption Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер наголосив, що Україна гостро потребує реформ

Європейська комісія пропонує надати подальшу макрофінансову допомогу Україні, яка перебуває у стані глибокої рецесії.

Як повідомили у прес-службі ЄК, ідеться про додатковий середньостроковий кредит у розмірі 1,8 млрд євро.

Нову позичку повинні схвалити Європарламент і Рада міністрів ЄС.

Її мета - економічно і фінансово допомогти Україні у боротьбі з труднощами, перед якими вона постала, сказано у прес-релізі.

Виплати будуть прив'язані до виконання певних реформ.

Раніше американський фінансист Джордж Сорос в інтерв'ю Financial Times закликав Захід усвідомити загрози нинішньої політики Росії та збільшити фінансову допомогу Україні.

Гроші за реформи

"Україна на самотня. Європа солідарна у своїй підтримці України та програми реформ нового уряду. Наші дії говорять гучніше за слова. Євросоюз уже надав безпрецедентну фінансову допомогу, і сьогоднішня пропозиція доводить, що ми готові продовжувати цю підтримку", - цитуються у заяві слова президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.

За словами пана Юнкера, Україна "гостро потребує реформ" і ЄС прагне "допомогти українському уряду впровадити свій план реформ у життя і запустити реальні зміни для країни та її народу".

Водночас у Єврокомісії наголосили, що виплати буде здійснено за певних умов.

Це - успішне продовження програми МВФ в Україні і впровадження економічних та фінансових кроків, які буде узгоджено в Меморандумі про порозуміння між Києвом та Єврокомісією.

Особливо важливими у Єврокомісії вважають, зокрема, фінансову консолідацію, продовження глибинних реформ у енергетичній і банківській сфері, а також поліпшення загальної макроекономічної політики.

Також у ЄК відзначили важливість прозорості, судової реформи і боротьби з корупцію, які би поліпшили ділову активність.

Нову програму допомоги можуть реалізувати упродовж 2015 - на початку 2016 років.

В такому разі це буде вже третя програма макроекономічної фінансової допомоги для України з 2010 року.

У 2014 році Єврокомісія надала країні 1,36 мільярди євро. Навесні можу відбутися виплата її фінального траншу цього пакету у розмірі 250 млн євро.

Макрофінансова допомога - це інструмент для країн-партнерів ЄС, який надається у виняткових випадках, коли країна відчуває серйозні фінансові проблеми.

Арсеній Яценюк, який у четвер відвідує Берлін, заявив, що додаткова допомога Україні необхідна, і наголосив, що Київ її повертає.

"Хотів би, зокрема, і німецьким платникам податків сказати, що ми не отримуємо жодної допомоги на безповоротній основі. Ми все повертаємо і дуже шануємо, що така допомога надається", - заявив він на прес-конференції.

Прем'єр нагадав, що, отримавши в минулому році 9 млрд. доларів від МВФ і західних партнерів, уряд водночас повернув 14 млрд. доларів по кредитах.

Новини на цю ж тему