Сорос: врятувати Україну, аби протидіяти Росії

Джордж Сорос Копирайт изображения AP
Image caption Джордж Сорос вже не вперше закликає Європу дивитися ширше на політику Росії щодо України

В інтерв'ю Financial Times американський фінансист угорського походження Джордж Сорос закликав Захід усвідомити реальні загрози нинішньої політики Росії та збільшити фінансову допомогу Україні.

При цьому, вважає пан Сорос, захищаючи Україну, Європа захищає і себе.

Джордж Сорос також скритикував західних лідерів за те, що вони поставилися до України, як до "просто ще однієї країни", яка потребує фінансової допомоги, не усвідомлюючи, що криза на східному кордоні ЄС загрожує не тільки європейській економіці, але й самому існуванню ЄС набагато більше, ніж, наприклад, криза у Греції.

Джордж Сорос звертає увагу на те, що західні санкції проти Росії мають суттєво глибші наслідки, ніж уявляли західні лідери.

Він визнає, що фінансова дестабілізація в Росії означатиме безпекові та економічні ризики і для Європи, а у самій Росії ще більше підігріє агресивні націоналістичні настрої. Проте фінансист наголошує: аби змусити Росію прибрати свої війська з України, санкції проти Росії, які він називає "необхідним злом", не варто пом'якшувати.

"Сподіваймося, що проблеми Росії та прогрес України переконають президента Володимира Путіна полишити свої безнадійні спроби дестабілізувати ситуацію в Україні", - цитує Financial Times Джорджа Сороса.

Одночасно із цим Захід має кардинально збільшити фінансову допомогу Україні, потребу у якій фінансист оцінює у 50 млрд доларів:

"Європейські країни мають сприймати допомогу Україні як захисні заходи. Американці та європейці прагнуть уникнути війни, але вони таки можуть її отримати, якщо не врівноважать санкції допомогою Україні".

Пан Сорос також вважає, що економічний порятунок України змінить і політику Росії, тоді як банкрутство України "зацементує" упевненість прихильників політики сили.

Серед найбільш привабливих для інвесторів галузей Української економіки фінансист назвав енергозбереження та аграрний сектор.

Подібні думки Джордж Сорос висловлював і у своєму інтерв'ю ВВС у жовтні минулого року.

На скільки збільшать допомогу

Інтерв'ю Джорджа Сороса у Financial Times було оприлюднено напередодні публікації його статті у The New Yorker Review of Books, у якій фінансист подає детальні поради щодо того, як міжнародні інституції, включно із ЄС та МВФ, можуть зібрати 50 млрд доларів додаткової допомоги Україні, і як їх варто витратити.

Напередодні під час зустрічі у Лондоні лідери Британії та Німеччини заявили про рішення збільшити фінансову допомогу Україні.

"Ми погодилися, що ЄС, МВФ та інші партнери повинні надати фінансову допомогу, щоб відреагувати на невідкладні фінансові потреби України, і вона повинна супроводжуватися реформами в Києві", - заявив британський прем'єр Девід Кемерон.

Німецька преса із посиланням на власні джерела у Брюсселі також пише про те, що Єврокомісія готує пакет додаткової фінансової допомоги Україні.

7 січня під час візиту до Берліна українського прем'єра Арсенія Яценюка було підписано угоду про надання Німеччиною кредитних гарантій Україні на 500 млн євро.

8 січня у Києві розпочинає роботу місія МВФ, яка має оцінити економічну ситуацію в Україні, а також бюджет на 2015 рік та низку економічних законів, ухвалених українським парламентом напередодні Нового року.

Київ запропонував МВФ розглянути можливість перегляду програми фінансування і збільшити її, аби вже перший транш у 2015 році міг становити 5 млрд дол, а не 2,7 млрд дол, як очікувалося раніше.

У квітні 2014 року Україна та МВФ узгодили програму співпраці, за якою Київ міг отримати майже 17 млрд дол. впродовж двох років. За 2014 рік Україна отримала від МВФ 4,6 млрд дол.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів