Лаґард: допомога Україні критично важлива

долари Копирайт изображения getty

Збільшення міжнародної допомоги Україні на підтримку допомоги МВФ є критично важливим, - заявила керівник МВФ Крістін Лаґард під час виступу у Раді з зовнішньої політики у Вашингтоні.

Пані Лаґард згадала Україну у контексті ризиків, які впливатимуть на світову економіку у 2015 року. Серед цих ризиків вона назвала і геополітичні, "про які ми щоденно чуємо, дивимося по телебаченню".

"Наприклад, Україна, щодо якої ми проводимо багато роботи. Збільшення міжнародної допомоги на додачу до допомоги МВФ є критично важливим", - заявила керівник МВФ.

Вона також заявзила, що попри переваги, які дає здешевшання нафти, та пожвавлення американської економіки, цього року відновлення світової економіки знову наражатиметься на "потужні зустрічні вітри".

За її словами, навіть переваги, що дає дешева нафта більшості економік та галузей, стимулюючи споживчий попит, є й країни, які потерпають від цього, - зокрема, Росія, Венесуела та Нігерія.

На початку цього тижня президент України Петро Порошенко заявив, що впродовж 2015-2016 років Україні знадобиться додаткова міжнародна фінансова допомога обсягом 13-15 млрд дол.

"Загалом, включаючи багатобічну (допомогу - Ред.) від Міжнародного валютного фонду і Світового банку і двосторонню, починаючи від Японії, Австралії, Канади, США, ЄС і інших країн, повинно бути від 13 до 15 млрд доларів додатково... у цьому й наступному році", - заявив український президент в інтерв'ю телеканалу France24.

Пан Порошенко також повідомив, що один день бойових дій у Донецькій та Луганській областях коштує українському бюджету близько 10 млн доларів.

Валютні резерви НБУ на 1 грудня 2014 року становили трохи більше за 7,5 млрд доларів. При цьому, як заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, цьогорічні боргові виплати України складають 11 млрд доларів.

Проте, як заявила під час виступу у Верховній Раді 16 січня міністр фінансів України Наталя Яресько, "країна у повному обсязі виконує усі свої фінансові зобов'язання".

ЄС вже заявив про наміри виділити додатково 1,8 млрд євро фінансової допомоги Україні. Про можливість надання Україні 2 млрд доларів кредитних гарантій заявили і у США.

Потребу надання Києву додаткового фінансування впродовж останнього тижня обговорювали також і британський прем'єр Девід Кемерон, канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент США Барак Обама.

Минулого тижня американський фінансист Джорд Сорос такожзакликав міжнародну спільноту кардинально збільшити фінансову допомогу Україні. Проте він оцінив потреби України у додатковому фінансуванні у 50 млрд доларів.

Новини на цю ж тему