МВФ розгляне можливість нової угоди з Україною

Порошенко-Лагард Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Президент України та керівник МВФ зустрілися у Давосі

МВФ отримав прохання Києва про перегляд програми співпраці і готовий його розглянути, - йдеться у заяві керівника фонду Крістін Лагард. Пані Лагард зустрілася із українським президентом та урядовцями під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі.

"Президент Порошенко поінформував мене, що українська влада звернулася із проханням про довгострокову угоду розширеного фінансування із фондом, аби замінити чинну програму stand-by", - йдеться у заяві Крістін Лагард, оприлюдненій на сайті МВФ.

Згідно із повідомленням, "нова програма буде спрямована на досягнення негайної макроекономічної стабілізації, а також на підтримку широких та глибоких економічних реформ впродовж кількох років, аби забезпечити економічну та фінансову стабільність та відновити економічне зростання".

Прохання української влади буде розглянуто Радою директорів фонду. Залежно від рішення директорів, місія фонду, яка нині працює в Україні, почне обговорювати програму реформ, яка має "підкріплювати" пропозицію української влади. Також будуть продовжені і консультації щодо розширення фінансової допомоги Україні від інших міжнародних кредиторів.

Заява Порошенка

У своєму виступі під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі 21 січня президент Порошенко заявив, що до 29 січня, коли у Києві має завершити свою роботу місія МВФ, буде запропонована нова амбітна програма реформ, під яку міжнародні кредитори на чолі із МВФ нададуть "фінансову подушку", яка могла б підтримати економічну стабільність в Україні під час реформ.

Дещо більше деталей про нові реформи та нову програму співпраці з МВФ повідомила міністр фінансів Наталя Яресько, яка також була присутня на зустрічі президента Порошенка із керівником МВФ.

У дописі на своїй сторінці у Facebook пані Яресько повідомила, що застосування механізму розширеного фінансування МВФ може забезпечити довгострокову підтримку для України на наступні чотири роки і дасть можливість відновити економічний ріст. Якщо таку програму розпочнуть, це стане позитивним сигналом і для інших кредиторів України, - вважає міністр фінансів:

"Ринки чекали цього кроку і мають схвально його сприйняти, оскільки це надасть фінансову підтримку, необхідну Україні для швидкого запуску економічного відновлення, і принесе прийнятні результати для всіх зацікавлених сторін".

Наприкінці квітня 2014 року Україна та МВФ підписали Меморандум про співпрацю, який передбачав можливість надання Україні 17 млрд дол кредитів впродовж наступних двох років. Після цього низка інших міжнародних фінансових організацій та уряди кількох країн, включно із США та ЄС, також оголосили про виділення фінансової допомоги Україні.

Проте вже до кінця літа міжнародні кредитори України на чолі з МВФ визнали, що розгортання збройного конфлікту на сході України та величезні бюджетні витрати та оборону, які змушена нести Україна, вносять зміни як у попередні розрахунки, так і у обсяги потрібної допомоги.

На початку 2015 року про можливість збільшення фінансової допомоги Україні вже заявили США та ЄС.

У 2014 році Україна отримала від міжнародних кредиторів 9 млрд дол, але повернула 14 млрд дол боргів за попередні роки.

Новини на цю ж тему