Україна піднялася в рейтингу інвестиційної привабливості

bdo-index Копирайт изображения httpwww.bdoibc.com

Згідно з Індексом інвестиційної привабливості (International Business Compass), що його розраховує міжнародна консалтингова мережа BDO, Україна покращила свій показник на 20 позицій і посіла 89 місце зі 174 країн.

Минулого року Україна посіла 109 місце в цьому рейтингу.

Цього року країна, разом із Білоруссю (85 місце) і Латвією (29 місце), входить до переліку держав, що демонстрували найшвидше покращення показників.

У першій десятці рейтингу - Швейцарія, Сингапур, Гонконг, Норвегія, Данія, Нідерланди, Канада, Велика Британія, Швеція, Нова Зеландія. Найгірші в індексі - Північна Корея та Судан.

Позиції сусідів

Західні сусіди України мають кращі показники. Молдова посіла 87 місце, Румунія - 47, Словаччина - 40, Угорщина - 39, Польща - 34.

Росія посіла 100 позицію в рейтингу. У 2014 році РФ випереджала Україну, посідаючи 104 позицію.

Рейтинг інвестиційної привабливості від 2012 року розраховує BDO, міжнародна компанія, що надає консультації з питань фінансів, бухгалтерії, податкового права у співпраці із Гамбурзьким інститутом світової економіки. Він враховує показники з трьох сфер - економіки, політики і права та соціально-культурні умови у тій чи іншій країні.

Укладачі рейтингу вважають, що він є важливим для компаній, які налаштовані вести глобальний бізнес і шукають країни для розширення своєї присутності.

Окремі розділи рейтингу стосуються транспорту, енергетики та телекомунікацій.

Минулого року, попри нестабільну політичну ситуацію та бойові дії на Донбасі, Україна увійшла в першу сотню рейтингу Doing business, який укладає Світовий банк. У цьому рейтингу легкості ведення бізнесу Україна посіла 96 місце і покращила свої позиції відразу на 16 пунктів порівняно із попереднім роком.

Днями міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що багатомільярдних кредитів, що їх нині Україна отримує від міжнародних кредиторів, вистачить лише на збереження економічної стабільності в державі, а от для того, аби економіка відновила зростання, потрібні інвестиції.

Новини на цю ж тему