У Греції після трьох тижнів перерви відкрили банки

Копирайт изображения Getty

Грецькі банки знову відкрились після трьох тижнів вимушених "банківських канікул", спричинених борговою кризою.

Афіни досягли домовленості щодо реформування в обмін на нові грошові позики, що дозволить Греції уникнути дефолту та залишитись у єврозоні.

Грецький уряд закрив банки 28 червня, після того, як переговори Афін із міжнародними кредиторами зайшли у глухий кут, а Європейський центробанк вирішив не збільшувати екстрену фінансову допомогу Банку Греції.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Уряд тепер запровадив новий - тижневий - ліміт

Влада Греції тоді запровадила ліміт на зняття готівки з банкоматів у 60 євро на день та обмежила переведення коштів з-за кордону.

Від понеділка низка обмежень все ж збережеться: громадянам дозволять знімати за раз із банкоматів 420 євро, проте лише раз на тиждень.

Крім того, в країні не відкриватимуть нові банківські рахунки, не можна перевести у готівку чеки та вивести капітали за кордон.

Після того, як грецький парламент затвердив програму реформ, погоджену із кредиторами, Греція отримала доступ до екстрених кредитів і може виплатити у понеділок черговий транш за боргами Європейському центральному банку, уникнувши таким чином загрози дефолту.

Копирайт изображения AFP
Image caption Грецька економіка ще довго намагатиметься вилізти із кризи

Німеччина вже сказала, що готова піти на подальші боргові поступки Греції.

Черги біля банкоматів стали звичною картиною в Греції, оскільки уряд запровадив обмеження (60 євро на день), щоб люди не почали масово знімати гроші з рахунків.

Новини на цю ж тему