VW вибачився за помилку в контролі за вихлопними газами

Копирайт изображения AFP

Голова правління Volkswagen оприлюднив свою заяву після того, як контролюючий орган у США виявив надмірний рівень забруднення довкілля у деяких моделях виробника.

"Я особисто глибоко засмучений тим, що ми порушили довіру наших клієнтів та громадськості", - заявив Мартін Вінтеркорн.

Він наказав розпочати розслідування, як автомобілі VW у тестах виробляли менше вихлопних газів, ніж під час нормальної експлуатації.

У понеділок вдень на Франкфуртській біржі акції компанії впали на 19%.

VW припинила продажі дизельних моделей у США, які становили близько чверті усього експорту компанії.

У п'ятницю німецький автовиробник відкликав півмільйона автівок.

Американська Агенція із захисту довкілля (EPA) виявила "невідповідний механізм" у дизельних моделях Volkswagen, включно із Audi A3, VW Jetta, Beetle, Golf та Passat.

На додачу до відшкодування за відкликання VW має сплатити штрафи, що можуть сягнути мільярдів доларів.

Крім того, проти керівників компанії можуть бути порушені карні справи.

У EPA заявили, що штраф за кожну автівку, яка не відповідає федеральним вимогам щодо чистоти викидів, може становити до 37,5 тис. дол. Оскільки від 2008 року продали 482 тис. авто, щодо яких є зауваження, штрафи можуть становити близько 18 млрд дол.

Це може бути відчутною фінансовою проблемою навіть для компанії, яка нещодавно випередила Toyota і стала найбільшим автовиробником світу в першій половині року.

Ринкова вартість Volkswagen становить 66 млрд євро.

Розслідування

VW розпочала внутрішнє розслідування, хоча й не повідомляє, хто його проводить.

"Не потерпимо жодного порушення наших внутрішніх правил або законів", - сказав голова компанії Мартін Вінтеркорн.

У понеділок уряд Німеччини заявив, що покладатиметься на дані американського відомства в оцінці можливих помилок VW у Європі.

"Ми сподіваємося, що автовиробники нададуть відповідну інформацію, аби Федеральне автомобільне відомство, могло дослідити чи не було таких самих проблем із їхніми авто у Німеччині та Європі", - повідомив речник німецького природоохоронного відомства.

"Дійсно серйозно"

Скандал довкола Volkswagen розпочався через п'ять місяців після того, як попередній керівник компанії Фердінанд Пек залишив посаду через суперечку із Мартіном Вінтеркорном.

У п'ятницю на Раді директорів має бути вирішено, чи подовжувати контракт нинішнього керівника компанії до 2018 .

"Ця катастрофа перевищує усі очікування", - каже Фердінанд Дюденхоффер із Центру автомобільних досліджень Дусбург-Ессена.

"Це не є простим випадком відкликання товару, аби помилкою у калібровці чи недоліком безпеки, - вважають аналітики із Sanford Bernstein. - Неможливо знайти якийсь позитив у цій історії. Проблема є дійсно дуже серйозною".

VW рекламував свої авто у США базуючись саме на тому, що вони є менш шкідливими для довкілля.

Американська юридична фірма Hagens Bermanis подає колективний позов від імені покупців, що придбали авто VW, у якому йтиметься про такі моделі:

  • Jetta (2009 - 2015)
  • Beetle (2009 - 2015)
  • Audi A3 (2009 - 2015)
  • Golf (2009 - 2015)
  • Passat (2014 - 2015)

"Volkswagen запевняє своїх покупців, що її дизельні авто відповідають стандартам щодо викидів штату Каліфорнія, а ошукані власники заплатили за авто, які не відповідають цим стандартам, і, можливо, заплатять ще більше за якість, якої не отримають", - йдеться у звинуваченнях, які висувають проти VW американські юристи.

Новини на цю ж тему