МВФ закликає Київ і Москву до переговорів щодо боргу

Крістін Лагард Копирайт изображения AFP
Image caption У вересні голова МВФ Крістін Лагард закликала кредиторів України підтримати умови реструктуризації боргу

Міжнародний валютний фонд допускає перегляд своєї політики кредитування, яка зараз виключає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, що має заборгованість перед офіційним кредитором. Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

Перегляд такої політики є частиною ширшої програми, що включає реформування механізмів кредитування, управління держборгом та реструктуризації боргу, зазначив пан Райс.

"Одним із її елементів є вивчення пропозицій, які би дозволили Фонду за певних умов кредитувати країни, що мають офіційний борг", - сказав він.

Така реформа дозволила би Фонду продовжити кредитування України навіть у разі, якщо Київ не домовиться з Росією про реструктуризацію кредиту в 3 мільярди доларів.

Коли саме рада директорів МВФ може розглянути це питання, представник Фонду не уточнив.

Джеррі Райс також закликав Росію й Україну провести "конструктивну бесіду" про реструктуризацію боргу.

Комерційний чи державний борг?

Чинна політика МВФ виключає можливість надавати фінансування країні, яка має заборгованість перед офіційним кредитором.

Тож якщо борг Києва перед Росією у 3 млрд доларів МВФ визнає офіційним, це може вплинути на виплати за програмою розширеного фінансування для України.

Росія неодноразово заявляла, що не погодиться на відтермінування повернення боргу Україною, і очікує, що позику буде повернуто у грудні цього року.

Україна отримала від Росії 3 млрд доларів наприкінці грудня 2013 року, в останні тижні правління президента Януковича.

Цей борг оформлений у євробондах, а відтак, також мав бути включений до переговорів про реструктуризацію. Саме через це Україна вважає його комерційним боргом. Проте Росія вважає його державним боргом України.

Поки що МВФ не висловлювався щодо того, яким є статус суперечливого кредиту.

У вересні директор Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала всіх кредиторів України підтримати умови реструктуризації частини державного боргу.

Новини на цю ж тему