Уряд обговорить відновлення постачання електрики до Криму

У п'ятницю ввечері український уряд проведе спеціальне засідання щодо відновлення постачання електрики до Криму, - повідомив під час виступу у парламенті міністр енергетики Володимир Демчишин.

Він твердить, що як тільки активісти допустять фахівців до зруйнованих ЛЕП, відновлення ЛЕП "Каховська-Титан" може бути здійснене за три години, а решту - за три доби.

"Переконаний, що незалежно від того, як буде розвиватися політична ситуація навколо відновлення і ліній електропередач у Херсонські області, і електропостачання у республіку Крим, у міністерства та підприємств, що перебувають під контролем міністерства, є достатньо ресурсів, аби керувати процесом", - заявив міністр енергетики.

Водночас, за його словами, одним із "ризикових факторів" внаслідок припинення постачання електрики до Криму через руйнування електромереж, стало обмеження постачання антрацитового вугілля із Росії та із непідконтрольних Києву територій Донбасу, під яке "заточені" українські ТЕС.

Проте, за словами міністра енергетики, нині в України є запас потрібного вугілля "щонайменше на місяць". Крім того, твердить пан Демчишин, 4 та 12 грудня очікується прибуття двох вантажний суден із вугіллям із ПАР, яке дозволить збільшити запаси антрациту до 45-50 днів споживання.

"За цей час однозначно можна знайти рішення, щоб постачати вугілля із з ПАР, і від інших постачальників", - заявив Володимир Демчишин.

За його словами, до проблеми додається і певні обмеження на імпорт вугілля накладає і українська портова інфраструктура, розширення якої потребує часу і грошей.

Саме брак антрациту і невдала спроба замінити його на альтернативу із ПАР восени минулого року, на думку деяких оглядачів в Україні, стала однією із причин підписання суперечливого контракту на постачання електрики до Криму наприкінці минулого року.

Українські експерти також зауважують, що значна частина антрациту, що його Україна отримувала останнім часом із Росії, може походити із неконтрольованих територій України. Про вивезення вугілля із цих територій до Росії заявляли у своїх звітах і представники ОБСЄ.

Про можливість обмеження постачання вугілля говорив одразу після знеструмлення Криму російський міністр енергетики Олександр Новак.

Позбавлення від залежності

Відповідаючи на запитання депутатів, міністр енергетики України також заявив, що вже наступного року Україна позбудеться залежності від російського вугілля, так само, як це відбулося цього року із газом та дизелем, і починає відбуватися із ядерним паливом.

За його словами, диверсифікація поставок газу дозволила створити достатні запаси газу у сховищах на рівні у 16,4 млрд кубометрів.

"Цього в принципі достатньо, щоб із поставками з Європейського Союзу пройти цей опалювальний сезон. Тому залежність від Російської Федерації щодо постачання газу на даний момент взагалі відсутня", - сказав пан Демчишин, додавши, що "просив би знизити градус дискусії по цій темі".

Раніше цього тижня голова російського "Газпрому" Олексій Міллєр заявив, що постачання російського газу до України припинено. Проте у Києві заявили, що наразі просто не потребують російського газу, а тому і не купують його.

Володимир Демчишин також повідомив, що наступного року із 13 поставок ядерного палива на українській АЕС, п'ять поставок здійснить швейцарсько-американська Westinghouse.

Щодо дизельного пального, за яким в України раніше також була 30% залежність від Росії, то диверсифікація відбувається завдяки домовленостями із Казахстаном та Азербайджаном. .

Новини на цю ж тему