Росія заборонила вже заборонений рух українських вантажівок

Активісти Копирайт изображения Ruh Avtomaidan
Image caption Офіційної реакції України на заборону транзиту до Казахстану не було, але у справу втутилися активісти

Росія заявила, що припинила рух українських вантажівок своєю територією у відповідь на громадські акції в Україні.

Однак російська влада ще 1 січня заборонила прямий український транзит до Казахстану.

А через кілька днів по тому у міністерстві економіки України повідомили, що Росія повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію.

"Дія зазначених заходів зберігатиметься до врегулювання українською стороною ситуації з неправомірним блокуванням російських вантажних автотранспортних засобів на території України", - ідеться у прес-релізі міністерства транспорту Росії, поширеному у неділю.

Це сталося по тому, як щонайменше дев'ять областей України долучилися до блокади російських вантажівок, що намагаються транзитом перетнути українську територію.

У прикордонній службі повідомили, що російських фур на українських пунктах пропуску у неділю значно поменшало.

"Більшість вантажівок відмовляються від того, щоб перетинати кордон і їхати транзитом через Україну", - заявив в ефірі телеканалу "112 Україна"помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

Немає підстав

Раніше цього тижня блокування почалися на Закарпатті, у Чернівецькій, Львівській і Волинській областях. Згодом до них почали долучатися інші області.

У суботу приблизно 20 активістів почали блокувати російські фури при в'їзді з Білорусі на територію України.

"Ми вважаємо Росію країною-агресором, тому наша мета - заблокувати транзит російських вантажів через територію України", - пояснив свої мотиви координатор блокади на Волині Дмитро Васильченко.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Від уряду очікують рішення щодо російських вантажівок

Активістів на Закарпатті відкрито підтримав голова обласної адміністрації Геннадій Москаль.

У неділю він заявив, що уряду слід зібратися на екстрене засідання та ухвалити "принципове рішення" щодо російських вантажівок.

Пан Москаль додав, що блокада на Закарпатті відбувається без ексцесів, і станом на ранок неділі оформили одну вантажівку з російськими номерами, яка виїхала до Румунії, і дві до Словаччини. Ті машини, згідно з повідомленням, стояли на митному оформленні ще до початку акції.

"Однак виникає інша проблема. З боку Румунії, Словаччини та Угорщини за добу через закарпатські КПП в Україну в'їхало близько 100 фур із російськими номерами. Усі вони оформлені митницею та прикордонникам, оскільки жодних підстав не оформляти їх немає", - зазначили на сайті голови ОДА.

У п'ятницю Кабмін доручив чотирьом міністерствам до понеділка вирішити, що робити із російськими вантажівками.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів