Бренди пива Peroni та Grolsch продали японцям

Пиво Копирайт изображения Getty
Image caption Бренд Peroni популярний у Європі

Пивоварний гігант AB InBev, який в Україні володіє маркою "Чернігівське", продав японській Asahi популярні бренди пива Peroni та Grolsch.

Угода є частиною поглинання AB InBev компанії SABMiller.

Умови поки що не розкрили, проте Asahi анонсувала, що пропонувала 2,25 млрд євро.

Бренди пива були виставлені на продаж для збереження конкурентного середовища після поглинання AB InBev компанії SABMiller.

Бренди, що включають також відому лондонську пивоварню Meantime, спочатку належали саме SABMiller.

Копирайт изображения PA
Image caption Лагер Grolsch є також дуже відомим у Європі

SABMiller купив Meantime минулого року, щоб отримати вигоду від зростання ринку крафтового пива у Британії.

У заяві компанії Asahi вказано, що угоду завершать у другій половині цього року.

Вперше Asahi демонструвала інтерес до купівлі у лютому, вказавши, що шукає можливості розширити присутність на міжнародному ринку, що ця угода допоможе "стати глобальним гравцем з міцними позиціями".

"Хоча Peroni був дуже успішним брендом, йому, а також Grolsch, було б дуже складно знайти своє місце у лінійці AB InBev, де вже є Stella Artois, Beck's та Corona", - заявив експерт ринку Кевін Бейкер.

За його словами, Asahi буде не так просто забезпечити зростання продажів куплених брендів пива без міжнародної мережі дистрибуції SABMiller.

Продаючи бренди, AB Inbev, яка має штаб-квартиру у Бельгії, намагається уникнути будь-яких санкцій регуляторів під час поглинання SABMiller.

Компанія, що утвориться від злиття AB Inbev та SAB вироблятиме близько 30% пива у світі. Вони очікують економії на операційних витратах щонайменше в 1,4 мільярдів доларів після завершення угоди.

AB InBev оголосила про падіння прибутків на 4% у 2015 році до 8,5 млрд доларів. Причиною стали падіння продажів у США, Бразилії та Китаї.

Новини на цю ж тему