Місія МВФ: долю траншу вирішать у липні

МВФ Копирайт изображения AFP
Image caption МВФ може вирішити долю траншу для України вже у липні

Місія МВФ, яка проводила у Києві перемовини щодо виділення наступного кредиту, досягла угоди на рівні експертів з українською владою, заявив керівник місії Рон ван Руден.

Як вказується, у разі виконання Україною низки умов, рада директорів може ухвалити рішення про виділення коштів у липні.

Керівництво України неодноразово заявляло, що очікує на отримання наступного траншу кредиту від МВФ у розмірі 1,7 мільярда доларів.

"Місія досягла угоди на рівні експертів з владою України, потрібної для узгодження другого траншу згідно з програмою розширеного фінансування", - йдеться у заяві.

Цю домовленість, як наголошує Рон ван Руден, мають затвердити керівництво МВФ та рада виконавчих директорів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів раніше сподівався на отримання 1,7 мільярда від МВФ до кінця червня

За словами голови місії, Україна за останній рік домоглася значного прогресу у відновленні макроекономічної стабільності, попри складні умови.

"Стійке проведення структурних й інституційних реформ зараз важливе для перетворення досягнутого відновлення в стабільне і стійке зростання", - зауважили в МВФ.

У місії додали, що відданість боротьбі з корупцією має стати тестом для влади на здатність зберегти внутрішню та зовнішню підтримку своєї політики.

Також у місії наголосили на важливості зусиль влади для закріплення фіскальної та фінансової стабільності, підвищення транспарентності і забезпечення верховенства права, а також реформуванні великого та неефективного сектору державних підприємств.

"Імплементація рішучих заходів у цих сферах відкриє шлях раді директорів МВФ для розгляду продовження програми, що очікується у липні 2016 року", - йдеться у заяві.

Новини на цю ж тему