FT: санкції проти Росії подовжать ще на півроку

Копирайт изображения AFP

ЄС має намір подовжити ще на шість місяців санкції проти Росії, що запроваджені через анексію Криму і конфлікт на Донбасі, пише Financial Times. Водночас видання зауважує, що настрої щодо Москви в деяких країнах-членах ЄС пом'якшуються.

"Дипломати побоювалися початку масштабної політичної битви між такими країнами, як Угорщина, Греція та Італія, які виступають за те, аби переглянути санкції, та країнами з більш войовничим підходом, як Польща та республіки Балтії, які наполягають на продовженні санкцій", - пише Financial Times.

"У Брюсселі кажуть, що дипломатичний шлях для рішення, яке має з'явитися найближчими тижнями, прояснився по тому, як країни, що виступають за замирення, погодилися відтермінувати свої вимоги до великого перегляду санкцій на саміті лідерів ЄС у грудні", - веде далі видання.

FT повідомляє, дискусії щодо остаточного рішення по санкціям тривають, але стосовно подовження санкцій, дія яких завершується 31 липня, сумнівів вже немає.

"Все вже вирішено", - цитує FT дипломата, який бере участь у переговорах.

Різні сигнали

Водночас деякі країни розглядають можливість надати Москві політичний сигнал про те, що європейська політика санкцій наближається до поворотного моменту. Про це повідомив виданню інший дипломат, не додавши подробиць.

"Рано чи пізно нам буде необхідно провести глибоке і детальне обговорення санкцій щодо Росії, але я вважаю, що саміт у грудні - найкращий час для цього", - цитує FT неназваного високопосадовця.

Видання пише, що, з одного боку, рішення про подовження санкцій, покаже єдність Союзу у потенційно суперечливому питанні. Але з іншого боку, це рішення ухвалюється тоді, коли з'являється дедалі більше ознак зміни політичних настроїв, коли деякі європейські лідери показують готовність співпрацювати з Москвою у економіці, а також у певних політичних питаннях.

Копирайт изображения AFP
Image caption На саміті G7 в Японії європейські лідери показали єдність у питанні санкцій проти Росії

FT повідомляє, що очікувана участь президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера і італійського прем'єра Маттео Ренці у економічному форумі у Санкт-Петербурзі наступного тижня, може викликати осуд з боку країн із "яструбиними" настроями.

Видання нагадує і про ухвалене цієї середи рішення французького Сенату, який закликав уряд "поступово і частково" почати знімати санкції проти Росії. Втім, офіційний Париж запевнив, що рішення сенаторів не повинно вплинути на підтримку подовження санкцій, про яку вже заявив президент Франсуа Олланд.

Єдність завершується?

Під час саміту Великої сімки минулого місяця лідери Німеччини, Франції, Італії та Британії вже заявили, що санкції доведеться подовжити через фрагментарне виконання Мінських угод. Але дипломати із північноєвропейських країн також відзначають, що рішення про подовження санкцій буде ухвалене ще й тому, що вже є відчуття, що "це буде востаннє, принаймні востаннє у таких обсягах".

"Мінськ завершується, терпіння у Німеччини і Франції також завершується", - цитує Financial Times неназваного дипломата.

Видання пише і про реакцію Росії на очікуване рішення, яке там воліють сприймати як "демонстрацію єдності бодай у чомусь" та тлі наближення референдуму у Британії щодо членства у ЄС та кризи із мігрантами.

"Коли єдність 28 країн-членів стає метою сама по собі, це завжди відбувається за рахунок якості спільних рішень", - цитує FT Володимира Чижова, російського посла в ЄС.

Новини на цю ж тему