ЄС продовжив санкції проти Росії

Копирайт изображения AFP

Рада ЄС подовжила обмежувальні заходи, запроваджені у відповідь на анексію Росією Криму і міста Севастополь, до 23 червня 2017 року.

У повідомленні Ради ЄС нагадується, що санкції передбачають заборону:

  • імпорту до ЄС продуктів, вироблених у Криму та Севастополі,
  • інвестиції європейських компаній у Крим/Севастополь, зокрема, жодна європейська або базована у ЄС компанія не може купувати нерухомість або підприємства, фінансувати кримські компанії, постачати їм послуги,
  • туристичних послуг, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити до портів на Кримському півострові, крім випадків надзвичайних ситуацій,
  • експорт до Криму товарів чи технологій, що використовуються у транспорті, телекомунікаціях та енергетиці, а також пов'язані із розвідкою та видобутком нафти, газу та інших мінеральних ресурсів,
  • технічних, брокерських, будівельних та інженерних робіт, пов'язаних із розвитком інфраструктури.

У Раді Європи нагадують про заяву Високого представника з закордонних справ та політики безпеки, зроблену 13 березня 2016 року про те, що ЄС і надалі засуджує анексію Криму і міста Севастополь Російською Федерацію, і віддано впроваджуватиме політику невизнання цієї анексії.

Президент Порошенко привітав це рішення Ради ЄС, і висловив сподівання, що аналогічне рішення буде ухвалене і щодо ролі Росії у конфлікті на сході України:

"Продовжую працювати з лідерами ЄС для ухвалення аналогічного рішення щодо санкцій через окупацію Донбасу. Ми і далі будемо боротися, доки Росія не звільнить український Крим і український Донбас", - написав президент Порошенко у Facebook.

Наприкінці травня на саміті G7 лідери провідних країн світу у спільній заяві підтримали продовження санкцій проти Росії.

Разом із тим, у ЄС дедалі частіше лунають заклики частково або повністю скасувати ці санкції.

17 червня під час економічного форуму у Санкт-Петербурзі російський президент Володимир Путін закликав відновити довіру у відносинах Росія-ЄС, заявивши, що Росія "не тримає зла" на Європу за застосування санкцій.

Новини на цю ж тему