НБУ знижує облікову ставку і заявляє про покращення показників

Копирайт изображения UKRINFORM

Правління Нацбанку вирішило знизити облікову ставку до 16,5% річних. Рішення набуває чинності з 24 червня.

Востаннє НБУ знижував ставку у травні цього року - до 18%.

У березні 2015 року на тлі значної девальвації гривні та стрімкої інфляції НБУ ухвалив рішення про підвищення облікової ставки із 19,5% до 30%, що є рекордом цього показника за роки незалежності України.

Облікова ставка - головний монетарний інструмент, за допомогою якого центробанк країни визначає "вартість грошей" для економіки і населення.

Голова НБУ Валерія Гонтарева каже, що подальше зниження облікової ставки стало можливим завдяки уповільненню інфляції, стабілізації на валютному ринку, покращенню кон'юнктури для українського експорту на світових ринках (передусім, на сталь і руду) та відновленню економічного росту.

За словами пані Гонтаревої, вперше за два роки інфляція вимірюється однозначним числом. У травні у річному вимірі інфляція становила 7,5%. За її словами, у НБУ також очікують, що і прогнозний показник на кінець року (12%) також буде дотриманий. Хоча інфляція у другому півріччі має прискоритися. Як твердить голова НБУ, ефект від підвищення комунальних тарифів, який стане відчутним під кінець року, вже враховано у цьому прогнозі,

З МВФ все узгоджено, але...

Проте ключовим фактором цінової стабільності у середньостроковій перспективі, вважають у НБУ, є завершення перегляду програми співпраці з МВФ і отримання чергового траншу фонду.

За словами Валерії Гонтаревої, з боку НБУ усі "маяки" програми співпраці виконані. А після того, як будуть узгоджені усі питання із іншими учасниками діалогу з МВФ, Рада директорів фонду ухвалить відповідне рішення. Очікується, що засідання директорів МВФ має відбутися на початку липня.

"Очікуємо, що рада директорів Міжнародного валютного фонду відбудеться в липні. Дата ще не оголошена. Транш, який ми очікуємо отримати, - в розмірі мільярда доларів", - заявила голова НБУ.

Вона повідомила, що підписання оновленого Меморандуму про співпрацю з МВФ очікується найближчим часом.

Про це ж заявив і міністр фінансів України Олександр Данилюк. За його словами, жодних принципових змін оновлений меморандум не передбачатиме, а розбіжностей у співпраці між Україною і МВФ немає. Але засідання директорів МВФ він очікує ближче до середини липня.

Раніше очікувалося, що розмір чергового траншу має становити близько 1,7 млрд дол., а рішення про його виділення має бути ухвалене на початку липня.

Перший транш за чинною нині програмою розширеного фінансування в розмірі 5 млрд дол. Україна отримала у березні 2015 року, другий - на 1,7 млрд дол., - у серпні того ж року.

Новини на цю ж тему