Британський міністр фінансів заявляє про "сильну позицію" Британії попри "брекзит"

Британський міністр фінансів Джордж Осборн заявив, що країна зустріне майбутнє "із сильною позицією", і що наразі уряд не передбачає запровадження якогось надзвичайного бюджету через результати референдуму щодо виходу Британії із ЄС.

"Я казав, що нам треба полагодити дах, аби ми були готові, що б не сталося у майбутньому, і, слава Богу, ми це зробили", - заявив Джордж Осборн.

Водночас він заявив, що британська економіка потребуватиме певної адаптації, хоча "було б досить розумно зачекати на нового прем'єра", перед тим як вдаватися до якихось кроків.

Як заявив пан Осборн, результати референдуму "не такі, як хотілося б", але додав, що "британці висловили свої побажання".

Він повідомив, що обговорив поточну ситуацію із головою Банку Англії Марком Карні, і нагадав, що існує "добре продумані плани на випадок надзвичайних обставин".

"Ви не повинні недооцінювати нашу рішучість", - заявив міністр фінансів.

Джордж Осборн також заявив, що "хотів би відігравати активну роль в обговоренні" умов, на яких Британія виходитиме із ЄС, а відтак, не збирається у відставку у найближчому майбутньому.

Копирайт изображения Getty Images

Перед тим, як міністр фінансів Британії зробив свою першу заяву після оголошення результатів референдуму, торги на азійських ринках відкрилися подальшим падінням фунту до 1,3365 доларів, що на 3% менше, ніж при закритті торгів у п'ятницю. Щодо євро фунт впав на 1,4%.

Минулої п'ятниці курс фунту встановив рекорд падіння за один день.

У неділю голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард заявила, що результати британського референдуму щодо виходу із ЄС стали несподіванкою для світових ринків.

Але, підкреслила вона, попри несподіванку, "немає паніки" і ситуація на ринках "під контролем".

Згідно із підрахунками Standard and Poor's Dow Jones Indices, у п'ятницю, 24 червня, коли стали відомі результати британського референдуму, світові ринки втратили у вартості до 2 трлн дол. Це були найбільші втрати ринку за всю історію, навіть якщо порівнювати із втратами від банкрутства Lehman Brothers під час кризи 2008 року.

Новини на цю ж тему