Викривачів податкових схем в Люксембурзі засудили умовно

Копирайт изображения Getty
Image caption Журналіст Едуард Перрен (зліва) отримав документи від двох викривачів

Колишні працівники PricewaterhouseCoopers Антуан Дельтур і Рафаель Але отримали умовні терміни за передачу конфіденційної інформації журналісту.

Їх звинувачували в крадіжці кількох тисяч конфіденційних документів, в яких містилася інформація про лазівки, які використовують найбільші світові корпорації для ухиляння від податків.

Водночас із журналіста Едуарда Перрена зняли всі звинувачення.

З "люксембурзької витоку", що стосувалася угод провідних світових корпорацій із владою Люксембургу, почався податковий скандал, що отримав назву LuxLeaks.

Його вважали найбільшим витоком подібної інформації до публікації "панамських документів".

Дельтур, згідно зі звинуваченням, викрав базу даних аудиторської фірми, з якої звільнився у 2010 році.

Перрен у 2012 році зняв репортаж для державного каналу France 2, заснований на частини цього витоку. Але звинувачують у ще одній крадіжці документів.

Копирайт изображения EPA
Image caption Антуан Дельтур збирається оскаржити вирок

Прокуратура вимагала 18 місяців позбавлення волі для обох екс-співробітників PwC.

Суд у Люксембурзі засудив умовно Дельтура до 12 місяців, а Але - до 9 місяців. Крім того, вони отримали штрафи - у 1 500 та 1000 євро відповідно.

Підсудні мають 40 днів на оскарження вироку. Пан Дельтур уже підтвердив, що збирається це зробити.

Максимальний термін за порушення угоди про конфіденційність і крадіжку інформації складає 10 років в'язниці.

Читайте також: Джерело, що стоїть за панамським витоком, пояснило свої мотиви

У листопаді 2014 року документи, отримані від Дельтура та Але, опублікував Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів.

Понад 30 тис. друкованих сторінок, що з'явилися в широкому доступі завдяки Перрену, стали свідченням того, як уряд Люксембурга в роки прем'єрства нинішнього глави Єврокомісії Жан-Клода Юнкера пропонувало глобальним корпораціям, включаючи Apple, IKEA і Пепсі, сприятливий податковий режим.

Уряд країни і самі компанії заявляли, що не робили нічого незаконного.

Багато правозахисників, включно із французьким представництвом організації Oxfam, наполягали на невинності обвинувачених.

Єврокомісія в 2014 році почала розслідування податкових звинувачень на адресу Люксембургу, а також провела перевірки різних угод, укладених міжнародними компаніями в Люксембурзі.

У січні 2016 року року Люксембург і ще 30 країн підписали угоду про надання одна одній інформації про податки, які стягуються з транснаціональних компаній.

Новини на цю ж тему