Ощадбанк позивається проти Росії на $1 млрд через Крим

Фото 1 Копирайт изображения oschadbank.ua

Ощадбанк офіційно подав позов до міжнародного арбітражного суду проти Росії у рамках провадження про втрату українських інвестицій у Криму через анексію півострова. У рамках цього позову Україна вимагає від РФ виплатити 1 млрд доларів.

"Сума вимог включає як вартість втрати активів, вартість втрати бізнесу, так і відсотки, які будуть нараховані до ухвалення трибуналом остаточного рішення та до фактичного отримання компенсації за комерційним курсом, визначеним трибуналом", - пояснили в прес-службі Ощадбанку.

Українська сторона зазначає, що раніше трибунал ухвалив рішення, що у випадку, якщо Росія відмовитися від участі в арбітражному розгляді заяви, її розглянуть за прискореним графіком.

Раніше через відмову Росії брати участь у засіданні трибунал вирішив не "роздвоювати" процес і не відокремлювати питання юрисдикції в окреме провадження.

"Таким чином, всі питання стосовно юрисдикції, суті позовних вимог та оцінки збитків будуть заслухані в одному засіданні. Це дозволить значно прискорити розгляд справи", - зазначили в Ощадбанку, додавши, що у практиці міжнародних суперечок таке рішення - нетипове.

Остаточне слухання українського позову проти РФ заплановане на березень 2017 року у Парижі.

Українські інтереси у трибуналі арбітражного суду представлятиме юридична фірма Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP.

Раніше в Ощадбанку заявляли, що намагалися врегулювати суперечку в досудовому порядку. Зокрема, українська сторона ще минулого літа повідомила Росію про свої претензії до дій з інвестиціями Ощадбанку в Криму. Не отримавши відповіді, банк вирішив звернутися до арбітражу.

Свою позицію Ощадбанк обґрунтував угодою про заохочення і взаємний захист інвестицій, яку Росія й Україна підписали в 1998 році - згідно з цим документом, Ощадбанк має право подати позов.

Новини на цю ж тему