Цього року вже понад 3 млн родин отримали субсидії

Цього року вже понад 3 млн родин отримали субсидії Копирайт изображения UNIAN

За даними Держслужби статистики, у січні-червні субсидії для сплати комунальних послуг були призначені 3,093 млн українських домогосподарств. Це 2,479 млрд грн субсидій.

Середній розмір такої субсидії у червні становив 217,6 грн, а у травні - 414,5 грн. на родину.

Приблизно дві третини отримувачів - мешканці міст.

Крім того, 350 тис. домогосподарств отримали майже 400 млн грн субсидії готівкою на відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива. Три чверті отримувачів цих субсидій живуть у сільській місцевості. Середній розмір такої субсидії у червні становив 1860,8 грн.

Cубсидії на оплату житлово-комунальних послуг

січень-червень 2016 року

3,093 млн

домогосподарств отримали субсидії

  • загальна сума призначених субсидій 2,479 млрд грн

  • середній розмір призначеної субсидії у червні 217,6 грн

UNIAN

Усі ці дані стосуються першого півріччя, тобто до чергового "стрибка" у тарифах на гарячу воду і опалення, зумовленого рішенням уряду запровадити єдину ціну на газ.

Від 1 липня тарифи на тепло зросли майже удвічі. У платіжках це вже відбилося на вартості гарячої води, а з початком опалювального сезону приблизно у такій самій пропорції відіб'ється і на вартості опалення.

З 1 вересня зросли і тарифи на електроенергію.

В уряді кажуть, що усі, хто не зможе сплачувати за комунальні послуги за новими тарифами, отримують субсидії, і очікують, що кількість домогосподарств, які їх потребуватимуть, зросте до 5 мільйонів.

Деякі експерти прогнозують, що восени, отримавши нові платіжки за опалення, певна частина населення може припинити платити. Це зумовить нову кризу неплатежів.

Поки що ж, згідно із даними офіційної статистики, українці не тільки справно сплачують за комуналку, але й повертають борги попередніх періодів.

У червні цього року рівень оплати за житлово-комунальні послуги становив 106% від нарахованих на цей час сум.

Але борг населення перед комунальниками, накопичений у попередні роки, залишається суттєвим: 5,2 млрд грн за опалення і постачання гарячої води, 2,9 млрд грн за електрику, 2,5 млрд грн за утримання будинків, 1,8 млрд грн за холодну воду, 0,4 млрд грн за вивезення сміття.

Новини на цю ж тему