Британія погодила будівництво першої за 20 років АЕС

Хінклі Пойнт Копирайт изображения AFP
Image caption Питання станції у Хінклі Пойнт спричинило дискусію про іноземців у стратегічно важливих галузях британської інфраструктури

Уряд Великої Британії погодив умови і плани будівництва першої за останні 20 років атомної електростанції в Хінклі Пойнт. Станція стане комерційним проектом, який реалізують французькі та китайські компанії.

"Хінклі Пойнт-С" розташовуватиметься на місці вже існуючої АЕС в графстві Сомерсет на південному заході Англії.

Її споруджуватиме консорціум на чолі з французькою компанією EDF. Як інвестори до проекту увійдуть китайські компанії.

Будівництво АЕС обійдеться у 16 млрд фунтів (близько 26 млрд доларів), причому Франція візьме на себе дві третини витрат, а Китай - одну третину.

Виконавчий директор компанії EDF Жан-Бернар Леві заявив, що рішення британського уряду побудувати станцію означає "перезапуск атомної енергетики в Європі".

На новій електростанції буде два реактори, термін їхньої експлуатації складатиме близько 60 років.

Станція забезпечуватиме приблизно 7% потреби Сполученого Королівства в електроенергії.

Критики угоди попереджають про загрози навколишньому середовищу та про можливе подорожчання будівництва. Особливе занепокоєння у них викликають потенційні проблеми з енергетичною безпекою в умовах залежності національної енергетики від іноземних урядів.

Копирайт изображения PA
Image caption АЕС у Хінклі Пойнт забезпечуватиме близько 7% загальної потреби Британії в електроенергії

Ці побоювання є ще актуальнішими з огляду на те, що Китай погодився інвестувати в будівництво в Хінклі Пойнт у рамках домовленості про спорудження одразу трьох АЕС в Британії – крім цієї станції йдеться про Сайзвелл та Бредвілл.

Британська влада відповідає на це запевненнями, що після будівництва в Хінклі Пойнт урядові належатимуть пакети акцій у всіх наступних ядерних об’єктах.

"Це стане гарантією того, що великі пакети акцій не можна буде продати без відома британського уряду", - йдеться у заяві з цього приводу.

В уряді кажуть, що запровадять нову "основу для майбутніх іноземних інвестицій у стратегічно важливу інфраструктуру Великої Британії".

Повідомляється, що для Китаю принципове значення має побудова станції саме за його проектом.

Бізнес-редактор ВВС Саймон Джек вважає, що так китайська розробка отримає британський знак якості. Це дозволить Китаю надалі реалізовувати на зовнішніх ринках інші свої проекти.

Новини на цю ж тему