Гройсман обіцяє вирішити конфлікт із управлінням "Укртрансгазом"

Володимир Гройсман Копирайт изображения UNIAN

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман пообіцяв найближчим часом особисто розібратися в конфліктній ситуації, яка склалася після того, як Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) змінило статут "Нафтогазу", перебравши на себе управління "Укртрансгазом".

Цей крок не був узгоджений з міжнародними кредиторами, які фінансують реформування "Нафтогазу", складовою частиною якого є "Укртрансгаз".

"Міністерство економіки ухвалило таке рішення, але точно можу сказати, що якщо ми будемо бачити хоч одну загрозу, що це неправильно або що це потрібно змінити, то можете не сумніватися, що прем'єр-міністр на це відреагує і зробить все, щоб не було жодних проблем", - сказав пан Гройсман на форумі YES у Києві.

Він пообіцяв розібратися "в найближчі дні" і поставити "крапку в цьому питанні".

Раніше МЕРТ, не поставивши до відома керівництво "Нафтогазу", своїм наказом від 7 вересня оновило статут цієї державної компанії і перебрало на себе функції з управління "Укртрансгазом".

До того це входило в компетенцію "Нафтогазу".

"Необхідно скасувати це рішення"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Зміна підпорядкування "Укртрансгазу" - від "Нафтогазу" до Міністерства економіки - викликала занепокоєння у кредиторів України

Як заявили у "Нафтогазі", така зміна статуту поставила під загрозу кредитну угоду зі Світовим банком на суму в 500 млн доларів.

Крім того, це є порушенням умов кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), додали у компанії.

"Своїм рішенням міністерство порушило зобов’язання, взяті Україною перед західними партнерами та міжнародними фінансовими інституціями", - заявили у "Нафтогазі".

У свою чергу, ЄБРР заявив, що вимагає скасувати рішення про зміну уставу "Нафтогазу".

"Необхідно скасувати це рішення і сісти за стіл з Мінекономіки і представниками "Нафтогазу... і ухвалити рішення, які будуть узгоджуватися з угодою, підписаною між урядом України та ЄБРР", - сказав директор ЄБРР по Східній Європі і Кавказу Френсіс Маліж в коментарі "Інтерфаксу".

Він також додав, що у ЄБРР "дуже стурбовані" тим, що рішення українського міністерства не відповідає "нормальним правилам корпоративного управління".

Частиною угод уряду України з ЄБРР був кредит "Нафтогазу" на суму 300 млн доларів на купівлю газу та реформа цієї компанії, зокрема запровадження міжнародного контролю, антикорупційних заходів та введення незалежної наглядової ради, додав представник ЄБРР.

Новини на цю ж тему