Росія розірвала угоду про нафтопродуктопроводи з Україною

Копирайт изображения UNIAN

Голова російського уряду Дмитро Медведєв підписав указ про припинення угоди з Україною щодо використання нафтопродуктопроводів.

Цю угоду підписали 1995 року. Вона мала врегулювати експлуатацію трубопроводів, які ще з радянських часів транспортували дизпальне й інші нафтопродукти до Східної Європи.

Згідно із документом, відрізками трубопроводів на території України мало управляти дочірнє підприємство АК "Транснефтепродукт". 100% її акцій якої внесені до статутного капіталу ПАТ "Транснефть".

У лютому 2016 року українські ділянки продали зареєстрованій у Швейцарії International Trading Partners AG. Згоду на продаж дали російська Федеральна антимонопольна служба і український Антимонопольний комітет.

"У зв'язку із цим участь російської сторони в угоді є недоцільною", - заявили у російському уряді.

Як пояснив ВВС Україна директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, після розпаду Радянського Союзу українська ділянка мала невизначений правовий статус. Врегулювати її й мала та угода 1995 року.

За словами пана Омельченка, значення цього трубопроводу для України значно менше, ніж нафтопроводів "Дружба" чи "Придніпровських магістральних". До того ж, каже експерт, і з кінцевими бенефіціаріями швейцарської компанії не все зрозуміло.

Але він вважає, що припинення угоди варто сприймати не з точки зору економіки чи енергетики, а політики: "Це сигнал українській стороні, що Росія і надалі рішуче налаштована використовувати енергетичний тиск, бо формально цей трубопровід відносився до російської компанії "Транснефть".