Великі британські банки розмірковують про переїзд до ЄС через "брекзит"

Копирайт изображения PA
Image caption Хмарочоси у ділових районах Лондона можуть недорахуватися власників та орендаторів

Через "брекзит" великі банки можуть залишити Велику Британію вже на початку 2017 року, - заявив голова Асоціації британських банкірів (ВВА) Ентоні Браун.

У колонці для Guardian банкір пише, що європейські міста активно запрошують британські банки до себе.

"У більшості міжнародних банків зараз є проектні групи, які вирішують, який обсяг діяльності їм треба перенести, аби ґарантувати подальшу можливість обслуговувати клієнтів, і у які терміни це краще зробити", - твердить голова Асоціації британських банкірів.

За словами Ентоні Брауна, невеликі банки почнуть переїздити ще до Різдва, а великі, як очікуються, робитимуть це у першому кварталі наступного року.

"Справжні проблеми для бізнесу почалися не наступного дня після референдуму. Вони почнуться після того, як ми залишимо ЄС", - вважає банкір.

На думку Ентоні Брауна, після "брекзиту" може скластися ситуація, коли значна частина торгівлі між Британією та ЄС у фінансовому секторі "виявиться, в кращому разі, під питанням з юридичної точки зору, а у гіршому - просто стане незаконною, оскільки за ніч банки втратять дозвіл регулятора на надання послуг".

"Існує реальна загроза перебоїв на європейських фінансових ринках", - вважає голова ВВА.

Раніше цього тижня аналітичний центр EY Item Club оприлюднив доповідь, згідно із якою "брекзит" надовго послабить британську економіку. Стабільність економіки країни у перші місяці після референдуму щодо членства у Євросоюзі, який відбувся 23 червня, була оманливою, - вважають у EY Item Club.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей повідомила, що офіційний вихід країни із ЄС розпочнеться не пізніше березня 2017 року.

Новини на цю ж тему