Ринки падають після новин про перемогу Трампа

Копирайт изображения EPA

Азійські фондові ринки впали на тлі очікувань перемоги Дональда Трампа. Ці ринки першими відкрилися у день, коли мають стати відомі результати президентських виборів у США.

Падіння відбулося на усіх ринках регіону, а гроші перетікають у безпечні активи, такі, як золото чи валюту, зокрема, японську єну, яка зміцнилася на 3% відносно американського долара.

Японська Nikkei 225 закрилася із падінням на 5,4%. Очікується також, що так само падінням відреагують європейські і американські ринки, адже трейдери очікували на перемогу більш комфортного для себе кандидата - Гілларі Клінтон. За прогнозними розрахунками, Dow Jones index може втратити близько 4%, а London's FTSE 100 index - понад 3%.

Деякі аналітики порівнювали можливий шок від перемоги Дональда Трампа на виборах із тими, який приніс на ринки "брекзит".

Втім, на час закриття азійських ринків ситуація дещо стабілізувалася, і фондовий ринок у Гонконзі закрився із падінням на 2,9%, у Південній Кореї - на 2,7%, а у Шанхаї - лише на 0,3%.

На тлі новин про перемогу Трампа також почали падати ціни на нафту - вартість барелю нафти марки Brent впала до мінімуму за останні три місяці.

Financial Times пише, що курс мексиканського песо обвалився на 8%, що стало найглибшим падінням від 1994 року, коли країна переживала девальваційну кризу.

Причиною цього стали заяви Дональда Трампа під час виборчої кампанії щодо суттєвих змін у імміграційної політики США, а також щодо можливого перегляду правил Північноамериканської Зони вільної торгівлі (NAFTA).

"Велике невідоме" проти "диявола, якого знаєш"

Копирайт изображения Getty
Image caption Інвестори сприймали Гілларі Клінтон як більш прийнятну кандидатуру на посаді президента США

"Дональда Трампа здебільшого сприймали негативно для азійських економік через його протекціоністську риторику, що лунала під час його виборчої кампанії", - каже азійський бізнес-кореспондент ВВС Карішма Вашвані. Пана Трампа також сприймали як "велике невідоме", тоді як до пані Клінтон ставилися як "кращого диявола, якого знаєш". Інвестори також радять стежити за першими заявами пана Трампа щодо торгівлі із Китаєм.

Із тим, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах буде "кроком у невідоме", погоджується і один із провідних американських економістів Пол Ешворт із Capital Economics:

"Ми просто не знаємо, яким президентом буде Трамп. Чи залишиться він демагогом, як це було під час виборчої кампанії, який погрожував приборкати своїх політичних опонентів, покарати медіа, збудувати стіну на кордоні і розпочати глобальну торговельну війну? Або ж він буде здатен перетворитися на державного діяча, який керуватиме у більш поміркованому тоні?"

Новини на цю ж тему