Світові ринки відновлюються, інвестори чекають на заяви Трампа

Копирайт изображения Getty
Image caption Американські фондові ринки відреагували на перемогу Дональда Трампа краще, ніж азійські та європейські

Європейські фондові ринки у четвер оживилися - по тому, як відновили зростання азійські ринки. Напередодні вони впали, коли стало відомо про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах.

Наразі серед інвесторів переважають сподівання, що Дональд Трамп оприлюднить свої подальші плани щодо стимулювання американської економіки. Це дещо нівелювало попередні побоювання, які з'явилися після його неочікуваної перемоги.

Фондові ринки в Лондоні, Парижі та Франкфурті відкрилися зростанням індексів у 1%.

Британський індекс FTSE 100, який на закритті торгів у середу зріс на 1%, на початку торгів у четвер додав ще 1%.

До цього на азійських ринках також відбулося зростання, зокрема японський Nikkei 225 зріс на 6,7%.

Виглядає, інвестори починають розуміти, що риторика пана Трампа під час виборчої кампанії була "радше маркетинговою стратегією, ніж керівництвом до дій", каже Майкл МакКарті із CMC Markets.

На його думку, швидке відновлення ринків свідчить про те, що інвестори "ігнорують потенційну шкоду, яку можуть завдати міжнародній торгівлі і економічному зростанню" заяви Дональда Трампа як кандидата у президенти, і що вони вирішили зосередитися на тому, що відтепер республіканці контролюватимуть як Конгрес, так і Білий дім.

А це, своєю чергою, може означати початок реформ, які простимулюють американську економіку.

У середу, всупереч очікуванням і негативному тренду на азійських та європейських біржах, американський фондовий ринок відреагував на перемогу Дональда Трампа досить оптимістично.

На час закриття американських ринків у середу Nasdaq та S&P 500 зросли на 1,1%, Dow Jones - на 1,4%.

Новини на цю ж тему